GE hlásí zisk 52 miliard, společnost překonala očekávání analytiků | E15.cz

GE hlásí zisk 52 miliard, společnost překonala očekávání analytiků

21. října 2016 • 14:05

Zisk největšího amerického průmyslového konglomerátu General Electric (GE) ve třetím čtvrtletí překonal očekávání analytiků. Firma však kvůli slabému růstu ekonomiky zhoršila odhad celoročních tržeb, což vedlo k poklesu ceny jejích akcií.

Společnost zvýšila čistý zisk z pokračujících aktivit o téměř sedm procent na 2,1 miliardy dolarů (52 miliard korun). Očištěný zisk na akcii stoupl dokonce o deset procent na 32 centů. Analytici jej přitom podle průzkumu agentury Reuters odhadovali pouze na 30 centů.

GE postaví v Česku továrnu na letecké motory, vláda podepsala s firmou investiční smlouvu

Organické tržby, které nezahrnují změny v podnikové struktuře, ve čtvrtletí stouply pouze o procento. Firma nyní očekává, že celoroční růst tržeb dosáhne maximálně dvou procent, zatímco dříve jej odhadovala až na čtyři procenta.

Společnost General Electric v České republice plánuje stavbu nového závodu pro vývoj, testování a výrobu turbovrtulových motorů. Investiční smlouvu s GE koncem července schválila česká vláda, podle které je hodnota investice odhadována na více než 9,5 miliardy korun.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!