GE utrpěl ztrátu skoro 1,4 miliardy dolarů, stáhl jej do ní odchod z financí | E15.cz

GE utrpěl ztrátu skoro 1,4 miliardy dolarů, stáhl jej do ní odchod z financí

GE utrpěl ztrátu skoro 1,4 miliardy dolarů, stáhl jej do ní odchod z financí
Budova společnosti General Electric v Praze
• 
ZDROJ: Tomáš Novák/Euro

ČTK

Největší americký průmyslový konglomerát General Electric (GE) utrpěl ve druhém čtvrtletí čistou ztrátu 1,36 miliardy dolarů (33,8 miliardy korun), která odrážela jednorázové náklady na výrazné omezování aktivit finanční divize. Ziskovost průmyslových divizí ale vzrostla o pět procent, sdělila společnost.

Zisk zpracovatelských aktivit se po odečtení kurzových změn a jednorázových položek zvýšil o 11 procent. Zlepšily se výsledky energetické divize, které vynahradily oslabení v divizi výroby těžebních zařízení.

Na průmyslové divize se přenáší u GE důraz v souvislosti s odchodem skupiny z finančního sektoru. GE letos v dubnu představila plán prodeje majetku divize GE Capital v celkové výši 200 miliard dolarů a v rámci toho prodává mimo jiné i českou GE Money Bank.

Tržby skupiny GE se ve čtvrtletí meziročně zvýšily o 1,5 procenta na 32,75 miliardy dolarů. Výnosy energetické divize vzrostly o osm procent.

Divize zařízení pro sektor ropy a plynu naopak zaznamenala pokles o 15 procent, což byl důsledek omezení investic v odvětví po loňském propadu cen ropy na méně než polovinu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!