Halliburton kvůli propadu cen ropy propustí pět tisíc lidí

Americká společnost Halliburton, která poskytuje služby ropným firmám, propustí dalších pět tisíc zaměstnanců. To je zhruba osm procent celkové pracovní síly firmy. Důvodem je pokračující pokles cen ropy.

 Ilustrační foto
26.2.2016 7:57   |  

Ceny ropy od poloviny roku 2014, kdy vystoupily nad 100 dolarů za barel, klesly o zhruba 70 procent. Výsledkem toho bylo omezení těžby a propouštění v ropných firmách. Hlavní konkurent Halliburtonu, firma Schlumberger, ve čtvrtém čtvrtletí propustil 10 tisíc zaměstnanců.

Firma neupřesnila, ve kterých oblastech bude propouštět. Firma je aktivní v USA, Africe, na Blízkém východě a v Asii. Halliburton měl v roce 2010 zhruba 58 tisíc zaměstnanců, do roku 2014 se počet zaměstnanců firmy zvýšil na více než 80 tisíc. Do konce loňského roku však firma naopak snížila počet zaměstnanců na 65 tisíc, uvedla agentura AP.


Čtěte také:

Ceny ropy výrazně klesají, reagují na slova saúdského ministra

Schlumberger využívá chaosu na ruských trzích, kupuje podíl v tamním těžaři


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Školství podle IS: Děti se učí zacházet se zbraněmi a donáší na záškoláky

Školství podle IS: Děti se učí zacházet se zbraněmi a donáší na záškoláky

Radikální organizace Islámský stát (IS) vybojovala v roce 2012 velké části území východosyrské provincie Dajr az-Zaur a postupně tam přebudovala školský systém. Podle materiálu,… více

Mobilní web