Hamé koupila belgického výrobce Mortier, výrobu směruje do Česka

Potravinářská firma Hamé koupila belgického výrobce masných produktů Mortier s obratem do 100 milionů korun. Výrobu se chystá přesunou do Kunovic. Nejde navíc o ojedinělou akvizici, společnost má podle generálního ředitele Martina Štrupla v hledáčku další malé a střední firmy.

 Ilustrační foto
28.8.2013 12:01   |  

„Mortier je tradiční belgický výrobce, který vyrábí hlavně paštiky. Výrobky budeme exportovat na trhy západní Evropy, zejména do Beneluxu, Francie a Velké Británie,“ řekl Štrupl. Samotné Hamé v pololetí zvýšilo tržby o procento na 2,41 miliardy korun.

Právě na zahraničních trzích rostly tržby Hamé v prvním pololetí o desítky procent, zatímco v České republice mu klesly o pět procent. Firma chce v dalších letech víc zaměřit svůj vývoz na země bývalého Sovětského svazu, Afriku a Čínu. V pololetí tržby v Rusku vzrostly o 23 procent, na Ukrajině o 32 procent. Vývoz do Rakouska se zvýšil o 125 procent. Zahraniční trhy se na tržbách podílely z 47 procent.

„Stále více se nám navíc daří vyvážet zboží také do nových teritorií, ať již na východě, jako je Kazachstán či Mongolsko, tak do zemí na západě, třeba do Rakouska či Španělska. Například v Německu jsme meziročně narostli o devět procent,“ uvedl Štrupl.

V letošním roce plánuje Hamé podle generálního ředitele investovat více než 190 milionů korun do výrobních závodů v Kunovicích, Podivíně a Babicích. „Díky těmto investicím zmodernizujeme náš provoz a zařízení, zefektivníme výrobu a zvýšíme naše výrobní kapacity,“ dodal Štrupl.

Hamé také připravuje modernizaci svého závodu v Rusku. Firma letos uvede na trh nové výrobky například hotová jídla v obalu určeném do mikrovlnné trouby.

Potravinářská firma má v současnosti sedm výrobních závodů v České republice a dva v zahraničí, v Rusku a Rumunsku. Loni firmě meziročně vzrostly tržby o 10,5 procenta na 5,8 miliardy korun. Hamé zaměstnává 2350 lidí a vyváží potravinářské výrobky do 40 zemí.


Čtěte také:

Hamé má nového ředitele v Rusku

Stát tipuje nové trhy, Hamé hledí na Senegal

Hamé připravuje hotovky s WMC/Grey


Autor: čtk, čap

Komentáře

Čtěte také

Prodej firem v Česku vázne, světový tisk peněz žene ceny nahoru

Prodej firem v Česku vázne, světový tisk peněz žene ceny nahoru

Měnová politika centrálních bank založená na vypouštění stále nových a nových peněz do oběhu vede k růstu cen firem. Jejich nákupy pak drhnou. Velké transakce s podniky začínají… více

Mobilní web