Handelsblatt: Za německé doly nedostal Vattenfall přijatelnou nabídku

Pro švédský energetický koncern Vattenfall je čím dál těžší realizovat zamýšlený prodej svých hnědouhelných aktiv na východě Německa. S odvoláním na nejmenované zdroje o tom dnes informoval německý ekonomický list Handelsblatt. Předběžnou nabídku na aktiva švédského koncernu loni podaly i české firmy ČEZ, Energetický a průmyslový holding (EPH) a Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal.

Německý hnědouhelný důl Jänschwalde společnosti Vattenfall
10.3.2016 21:03   |  

Nikdo ze zájemců ale podle zdrojů listu není ochoten zaplatit cenu, která by pro Vattenfall byla přijatelná. Na vině jsou klesající ceny energií, kvůli kterým prý zájem o zmíněná aktiva citelně opadl. Někteří ze zájemců údajně z možného odchodu vycouvali. Závaznou nabídku podle zdrojů zcela určitě nepodá německá energetická společnost Steag.

Vattenfall tak prý zvažuje o odkladu prodeje, případně o odprodeji pouze některých částí. Rovněž přemýšlí o založení fondu nebo nadace, která by zmíněné aktivity převzala, stojí podle zdrojů v dokumentech, které má německý list k dispozici.

Vattenfall v Německu podle dřívějších informací prodává hnědouhelné doly a navazující elektrárny o celkovém výkonu přes osm tisíc megawattů. V návazném tendru pak firma prodává i deset východoněmeckých vodních elektráren, které mají výkon kolem tři tisíce megawattů. Společnost odhadovala, že prodej německých aktiv by jí mohl přinést až 3,5 miliardy eur (skoro 95 miliard korun).


Čtěte také:

Němci potřebují k obnovitelným zdrojům uhelné elektrárny, míní šéf ČEZ

Vattenfall: Závaznou nabídku na koupi dolů čekáme na začátku března

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Flotila tramvají s českým rodokmenem v americkém Seattlu se do dvou let výrazně rozroste. Tuzemský dodavatel Inekon očekává brzký podpis opce na deset až patnáct tramvají s… více

Mobilní web