Iveco pokračuje v rekordní produkci, loni vyrobilo přes 3700 autobusů

Společnost Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta loni vyrobila 3728 autobusů, což je rekordní produkce v historii firmy. Předloni podnik zhotovil 3288 vozidel. Za deset let vzrostla produkce firmy téměř dvojnásobně.

Iveco Crossway
25.1.2016 10:02   |  

„Těší nás, že se podařilo celoročně naplnit výrobu tak, že jsme mohli autobusy vyrábět bez výkyvů. Podotýkám, že nevyrábíme na sklad, každý autobus má svého konkrétního zákazníka a přesnou technickou specifikaci, často doprovázenou řadou specifických zákaznických požadavků,“ uvedl generální ředitel Jiří Vaněk.

Loni se nejvíc prodával typ Crossway Pop, který slouží jako školní autobus. Tradičně podnik vyvážel hlavně do Francie, Německa a Itálie. Podnik meziročně zlepšil produkci o 440 autobusů, tedy o 13 procent. Tento výsledek podle Vaňka pokořil rekord, který pocházel z předrevoluční doby, kdy se ve velkých počtech vyráběly autobusy Karosa řady 700.

Podnik, který založil Josef Sodomka, loni oslavil 120 let existence. Původně se zaměřoval na kočáry, od roku 1925 vyráběl automobilové karosérie, výrobu autobusů zahájil v druhé polovině 40. let minulého století. Do roku 2007 se firma jmenovala Karosa. Vysokomýtský závod patří koncernu CNH Industrial a největší výrobcem pro Iveco Bus.


Čtěte také:

České Iveco dodá Ázerbájdžánu 151 autobusů, zajistí dopravu sportovců

Iveco CZ zvýší výrobu autobusů o více než třetinu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

Po nepovedené a demontované penzijní reformě, o niž se pokusil předchozí kabinet, bude mít málokterý politik odvahu přijít s komplexní změnou. Proto bude zítra koaliční rada… více

Mobilní web