Jaké projekty značky Škoda upadly v zapomnění

Některé koncepty z Mladé Boleslavi se brzy dostaly do sériové výroby. Jiné však zamířily do šuplíku nebo se k nim automobilka vrátila až o několik let později.

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland představil designovou studii Škoda Vision C 3. března v Ženevě v předvečer zahájení ženevského autosalonu.
7.6.2016 10:52   |  

Stalo se zvykem, že podobu chystaných sériových aut předznamenávají designové studie a koncepty. Samozřejmě ani automobilka Škoda, která hraje v koncernu VW roli masového výrobce racionálních aut, nevynechala možnost představit veřejnosti v průběhu své existence zajímavé studie.

Některé z nich se brzy dostaly do sériové výroby, mezi aktuálními jmenujme třeba povedený koncept Škoda VisionC, (na snímku) ze kterého vznikl nový Superb. Jiné projekty však zamířily do šuplíku nebo se k nim automobilka vrátila až o několik let později.

Podívejme se tedy do historie na některé koncepty, které měly naději na sériovou výrobu a které se dostaly i do stádia prototypu, ať už pak za jejich zánikem nebo zrušením stálo cokoli.

ŘADU ZAPOMENUTÝCH KONCEPTŮ SI PROHLÉDNĚTE VE FOTOGALERII

Autor: Autorevue.cz

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web