Jelínek chce mít na Kampě svůj Distillery Land. Stavba by mohla začít příští rok | E15.cz

Jelínek chce mít na Kampě svůj Distillery Land. Stavba by mohla začít příští rok

Jelínek chce mít na Kampě svůj Distillery Land. Stavba by mohla začít příští rok
25. srpna 2015 • 06:30
Po více než čtyřech letech plánů, příprav a sporů o cenu pozemku se likérce Rudolf Jelínek otevírá možnost postavit i v Praze svou reprezentační prodejnu a muzeum. První Distillery Land již stojí ve Vizovicích. Likérka s prvorepublikovou tradicí jej chce vybudovat na Kampě v původně renesančním domě U bílé botky, v němž mimo jiné žila herečka Slávka Budínová.

„Pokud vše dobře půjde, věřím, že do konce roku bychom mohli mít stavební povolení a v příštím roce mohli pražský Distillery Land začít budovat,“ řekl deníku E15 předseda představenstva likérky Pavel Dvořáček. „Do konce roku 2016 bychom mohli mít muzeum hotové a slavnostně jej otevřít a provozovat,“ dodal.

Likérka získala dům a pozemky po letech jednání v roce 2011. Potřebovala ale dokoupit pozemek o výměře 49 metrů čtverečních, který leží pod jedním z koupených objektů, ale patřil Praze 1. Po letech sporů o cenu pozemku, za který prý radnice chtěla až pět milionů korun, tedy sto tisíc korun za metr čtvereční, se letos obě strany dohodly.

„Nakonec se podařilo po změně zastupitelstva letos v červnu pozemek koupit za jeden a půl milionu, což odpovídá dlouhodobým cenám a průměru, za jaký Praha 1 v posledních pěti letech prodávala pozemky. Z mého pohledu to nyní odpovídá reálné ceně,“ dodal Dvořáček. Oproti původním plánům tak ale otevření „vizovického velvyslanectví v Praze“ nabralo tříleté zpoždění.

Distillery Land funguje už ve Vizovicích

Vizovický Distillery Land za zhruba 32 milionů korun otevřela likérka před několika lety. Dlouhodobě ale usilovala o prostor pro obdobný projekt v hlavním městě. Návštěvníci by v něm měli najít kompletní nabídku vizovických pálenek či informace o historii firmy, tradici pěstování ovoce a pálení ovocných destilátů. Součástí by měly být i společenské prostory pro konání výstav, prezentací či firemních akcí.

Pavel Kadlec: Zdražovat lihoviny už nejde. Konkurence je velká

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!