Jihokorejská automobilka Ssangyong chystá vstup na americký trh

Jihokorejský výrobce aut Ssangyong se podle svého výkonného ředitele Choi Johng-sika chystá vstoupit na americký trh. Společnost, kterou vlastní indická automobilka Mahindra & Mahindra, by se o životně důležité prosazení ve Spojených státech mohla začít pokoušet od roku 2019.

 SsangYong Rodius (Repro AutoRevue.cz)
8.3.2016 16:20   |  

O plánované expanzi Ssangyong se hovoří už delší dobu, poprvé však zazněl předpokládaný termín. Choi Johng-sik však připouští, že podnik posílá do velkého rizika. „Myslíme si, že vstup do USA nás buď nakopne, nebo úplně zničí,“ přiznává výkonný ředitel. „Celou věc proto musíme probrat s Mahindrou.“

Sladit rozhodnutí s mateřskou společností přitom může být velký problém. Pawan Goenka, výkonný ředitel indické automobilky, se už dříve nechal slyšet, že vstup na americký trh zatím není na pořadu dne. Místo toho se Ssangyong měl zaměřit na výrobu aut v Číně.

Jihokorejský výrobce automobilů teď má podle svého ředitele tři roky čas na přípravy a na americkém trhu by se mohl objevit někdy na přelomu let 2019 a 2020. Pokud by se k takovému kroku odhodlal, bude zvažovat změnu názvu.

Ssangyong by si krokem do Spojených států chtěl vynahradit neúspěch v Rusku. Tam v roce 2013 ještě poslal přes 35 tisíc vozidel, následující rok už však snížil export o 41% a od začátku roku 2015 jej kvůli nestabilnímu rublu úplně pozastavil.


Dále čtěte:

Prodej osobních aut v Německu v únoru rostl rychleji

BMW varuje zaměstnance Rolls-Royce: Brexit by přinesl problémy

Autor: Adam Štěpánek redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web