K hromadné žalobě na VW se v Evropě připojilo více než 60 tisíc lidí

K hromadné žalobě plánované v Evropě proti německé automobilce Volkswagen kvůli jejímu emisnímu skandálu se již připojilo více než 60 tisíc majitelů aut, sdělíl německému listu Rheinische Post právní zástupce Julius Reiter. Ten je partnerem v advokátní společnosti, která žalobu organizuje v Německu.

Ilustrační foto
14.1.2016 8:39   |  

Volkswagen v září přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s emisními testy.

Skandál se týká rovněž 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto. V Evropské unii Volkswagen v důsledků tohoto skandálu svolá k úpravě zhruba 8,5 milionu automobilů.

Reiter podle listu kritizuje zejména rozdílný přístup Volkswagenu k zákazníkům ve Spojených státech a Evropě. Volkswagen v USA nabídl majitelům problémových vozů balíček platebních karet v hodnotě tisíc dolarů (25 tisíc korun), aby získal zpět jejich důvěru. V Evropě však s takovouto nabídkou nepřišel. „Proč by měli být němečtí spotřebitelé zákazníky druhé třídy?“ uvedl Reiter.


Čtěte také:

Volkswagen zákazníky o problémech s emisemi informoval už v dubnu

Volkswagen najal hvězdného urovnavače sporů. USA zastupuje exšéf FBI

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web