K hromadné žalobě na VW se v Evropě připojilo více než 60 tisíc lidí

K hromadné žalobě plánované v Evropě proti německé automobilce Volkswagen kvůli jejímu emisnímu skandálu se již připojilo více než 60 tisíc majitelů aut, sdělíl německému listu Rheinische Post právní zástupce Julius Reiter. Ten je partnerem v advokátní společnosti, která žalobu organizuje v Německu.

Ilustrační foto
14.1.2016 8:39   |  

Volkswagen v září přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s emisními testy.

Skandál se týká rovněž 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto. V Evropské unii Volkswagen v důsledků tohoto skandálu svolá k úpravě zhruba 8,5 milionu automobilů.

Reiter podle listu kritizuje zejména rozdílný přístup Volkswagenu k zákazníkům ve Spojených státech a Evropě. Volkswagen v USA nabídl majitelům problémových vozů balíček platebních karet v hodnotě tisíc dolarů (25 tisíc korun), aby získal zpět jejich důvěru. V Evropě však s takovouto nabídkou nepřišel. „Proč by měli být němečtí spotřebitelé zákazníky druhé třídy?“ uvedl Reiter.


Čtěte také:

Volkswagen zákazníky o problémech s emisemi informoval už v dubnu

Volkswagen najal hvězdného urovnavače sporů. USA zastupuje exšéf FBI

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Patřila k nejobdivovanějším osobnostem planety, pro bývalé Československo získala jedenáct olympijských medailí. Komunistický režim ji prohlásil za nepřítele lidu, byla bez práce… více

Mobilní web