Kia v Žilině trhla rekord, začala vyvážet na Blízký východ i do Mexika

Slovenský závod jihokorejské automobilky Kia Motors zvýšil v loňském roce výrobu aut o čtyři procenta na rekordních 338 tisíc vozů. Kromě aut vyrábí Kia na Slovensku také motory. Jejich výroba se zvýšila o 18 procent na 582 tisíc, uvedla agentura Reuters.

Závod automobilky Kia v Žilině
7.1.2016 12:45   |  

Mluvčí továrny Jozef Bačé minulý měsíc řekl, že firma očekává rekordní výrobu díky nové verzi modelu Kia cee’d a nové generaci modelu Kia Sportage. V závodě se vyrábí také model Kia Venga. Bačé také řekl, že nižší poptávku ruských zákazníků podnik nahradil vývozem na stávající i na nové trhy, například do zemí Blízkého východu či do Mexika.

Kia tvoří společně se svou mateřskou firmou Hyundai pátého největšího výrobce aut na světě. Sériovou výrobu osobních vozů u Žiliny Kia spustila v prosinci 2007.

Automobilový průmysl je jedním z hlavních motorů slovenské ekonomiky. Kromě automobilky Kia má svůj závod v zemi pod Tatrami německý Volkswagen a francouzský koncern PSA Peugeot Citroën, který rovněž očekává za loňský rok rekordní výrobu aut ve své slovenské divizi. Závod na Slovensku se teď chystá stavět britská automobilka Jaguar Land Rover.


Čtěte také:

Prodej aut v USA loni stoupl o šest procent na nový rekord

Německo loni vyrobilo o dvě procenta více automobilů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Reportáž: Brdy znovuobjevené. Vojenský prostor se po 90 letech otevřel

Reportáž: Brdy znovuobjevené. Vojenský prostor se po 90 letech otevřel Fotogalerie

Dlouho to tady patřilo jen vojákům. Likvidovali vesnice, brázdili lesy těžkou technikou, vzduchem svištěly rakety. Pak se zelená plocha velká 260 km2 pomalu začala otevírat lidem… více

Komerční prezentace
Mobilní web