Kolínská TPCA má víc zakázek. Bude příjímat zaměstnance

Automobilka TPCA v Kolíně chce do června přijmout 350 agenturních zaměstnanců. Dostala více objednávek, než předpokládala, a zrychluje linku, uvedl to tiskový mluvčí TPCA Radek Kňava. V okrese Kolín byla v březnu nejvyšší nezaměstnanost ve Středočeském kraji, a to 8,9 procenta.

Citroen C1 na výrobní lince kolínské automobilky
29.4.2013 13:27   |  

Automobilka loni změnila systém výroby, místo tří výrobních týmů má pouze dva a střídají se ranní a noční směna od pondělí do čtvrtka. Z firmy odešlo asi 500 lidí, z toho 350 jich využilo systém dobrovolných odchodů, v jehož rámci automobilka nabídla odstupné závislé na odpracované době. Nově se firma chystá přijmout agenturní zaměstnance.

„Půjde zatím o agenturní zaměstnance, kteří se časem mohou stát zaměstnanci kmenovými. Nášim cílem je nabírat lidi z regionu,“ řekl Kňava. Průměrný hrubý plat těchto agenturních zaměstnanců bude po prvních třech odpracovaných měsících s příplatky 24 600 korun. Souvislost mezi nabíraním nových zaměstnanců a přípravou nového modelu firma nepotvrdila. Průměrná mzda na dělnických pozicích byla loni v TPCA 29 tisíc korun. Po letošním kolektivním vyjedávání se většině zaměstnanců zvedla tarifní mzda o 490 korun.

Automobilce TPCA loni meziročně klesl zisk před zdaněním o 50 milionů na 320 milionů korun. Z automobilky v roce 2012 vyjelo 215 tisíc aut, což bylo meziročně o pětinu méně. Tržby společnosti meziročně klesly o 14 procent na více než 34,1 miliardy korun.

Největší zájem bylo loni o vůz Toyota Aygo s 517 prodanými auty, následoval Citroën C1 s 463 a Peugeot 107 s 200 auty. Většina vyrobených vozidel směřovala na zahraniční trhy. Nejlépe se prodávaly ve Velké Británii, kam směřovalo 22 procent produkce. Následovala Francie a Nizozemsko s 15 procenty. Firma už dříve potvrdila přípravu nového modelu, zatím však neprozradila termín uvedení na trh.


Také čtěte:

TPCA loni klesl zisk o 52 milionů, výroba klesá už tři roky

Škodě Auto i Volkswagenu v prvním čtvrtletí prudce klesl zisk


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web