Komárkova KKCG loni vydělala 5,5 miliardy. Zisk stoupl díky energetice

Investiční skupině KKCG miliardáře Karla Komárka stoupl v roce 2013 konsolidovaný čistý zisk o pět procent na 5,5 miliardy korun. Dařilo se zejména společnosti Moravské naftové doly, loterii Sazka a cestovní kanceláři Fischer.

 Karel Komárek
24.6.2014 11:21   |  

Aktiva KKCG se zvýšila o téměř pět procent na 1,6 miliardy eur, což je 43,8 miliardy korun. Vlastní kapitál meziročně vzrostl na 919 milionů eur, tedy 25,2 miliardy korun. Konsolidované výnosy stouply o 68 procent na 21,9 miliardy korun.

Skupina Moravské naftové doly (MND) vedle svého tradičního podnikání v těžbě ropy a plynu, vrtných pracích a skladování plynu v průběhu roku 2013 pokračovala v silné expanzi na velkoobchodním trhu s plynem. Na začátku roku 2014 vstoupila na trh prodeje plynu a elektřiny i pro domácnosti.

KKCG v roce 2013 pokračovala ve své investiční strategii mezinárodní expanze. Získala akcionářský podíl v řecké národní loterii OPAP. Prodala společnost MND Exploration & Production držící podíly na průzkumných a těžebních licencích v Pákistánu a Jemenu a podíl ve vysočanské O2 Areně.

KKCG jako investor se dlouhodobě zaměřuje na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslu, investic. Skupina drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společnostech, mezi které patří například skupina MND, Sazka, OPAP, Vítkovice, cestovní skupina Fischer, Informační linky 1188 a další. KKCG působí ve více než deseti zemích světa.


Čtěte více:

Elektrárna Chvaletice se zbavuje zákazníků. Přebere je Komárkova MND

Komárkova MND koupila ropné pole v Německu

Komárkova MND v Česku zdvojnásobí těžbu ropy a plynu

Komárkova KKCG loni vydělala téměř pět miliard. Především díky MND a Sazce

Autor: čtk, lem

Komentáře

Čtěte také

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Británie bude muset zvýšit daně a omezit státní výdaje, aby se vypořádala s hospodářskými následky svého rozhodnutí opustit Evropskou unii. V rozhovoru na rozhlasové stanici BBC… více

Komerční prezentace
Mobilní web