Koncern ZKL zvýšil tržby o čtvrtinu na 442 milionů. Díky cizině

Strojírenský koncern ZKL Group letos v prvním čtvrtletí zvýšil tržby o 27 procent na 442 milionů korun. Za růstem jsou podle generálního ředitele skupiny Jiřího Prášila zvýšené prodeje ložisek v zemích jižní Ameriky, zejména v Argentině a v Indii. Letos koncern plánuje obrat 1,798 miliardy korun a provozní výsledek 114 milionů korun.

Ředitel společnosti ZKL Jiří Prášil.
21.5.2015 8:56   |  

Trend růstu brněnského výrobce ložisek je podle Prášila v souladu s celkovým oživením průmyslu v České republice. „Podle stavu evidovaných objednávek očekáváme, že tento trend by mohl pokračovat i ve druhém čtvrtletí letošního roku,“ uvedl Prášil.

„Provozní výsledek naší skupiny byl oproti stejnému období loňského roku téměř čtyřnásobný a dosáhl hodnoty38 milionů korun a produktivita vzrostla o 24 procent,“ sdělil Prášil. Management a zaměstnanci skupiny na základě dosažených výsledků mohou podle něj v letošním roce očekávat zvýšení mezd v rozsahu od čtyř do šesti procent.

ZKL je největším výrobcem velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě. Zboží vyváží do téměř 80 zemí světa. Provozní zisk skupiny stoupl loni na 55 milionů korun, což je čtyřiceti osmiprocentní růst proti předchozímu roku. Loni investovala skupina do výroby 368 milionů korun.


Čtěte také:

ZKL investuje 200 milionů do inovace ložisek pro železnici

V Indii se pro českého výrobce ložisek ZKL otevírá čtvrtmiliardový trh

Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web