Křetínského EP Energy se v pololetí dařilo, rostly tržby i zisk | E15.cz

Křetínského EP Energy se v pololetí dařilo, rostly tržby i zisk

Křetínského EP Energy se v pololetí dařilo, rostly tržby i zisk
Daniel Křetínský
• 
ZDROJ: Robert Zlatohlávek, E15

ČTK

Energetické firmě EP Energy vzrostly v pololetí tržby o téměř procento na 1,18 miliardy eur (asi 32 miliard korun). Provozní zisk se zvýšil o tři miliony eur na 216 milionů eur (5,8 miliardy korun). EP Energy spravuje většinu energetických aktivit Energetického a průmyslového holdingu (EPH).

Investice se zvýšily přibližně o 65 procent na 76 milionů eur, a to kvůli jednorázovým investicím reagujícím na evropskou direktivu o průmyslových exhalacích.

EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v Česku a současně druhým největším domácím výrobcem elektřiny. Vedle českého trhu působí na Slovensku a v Německu. EPH zahrnuje 40 podniků z Česka, Slovenska, Německa a Polska, které působí v těžbě uhlí, výrobě elektřiny a tepla, distribuci tepla a obchodu s elektřinou a plynem. Největšími akcionáři EPH jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží dvě třetiny akcií. Zbytek patří skupině J&T.

Holding na začátku ledna koupil šest plynových a jednu tepelnou elektrárnu v Itálii. Před měsícem EP Energy koupila od francouzské firmy EdF podíl 95,6 procenta v maďarských teplárnách Budapesti Erömü, které sdružují tři plynové elektrárny a dodávají 60 procent spotřeby tepla maďarské metropole.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!