Krsek z plzeňské Škody chce podpořit české firmy, založil investiční společnost

Spolumajitel největší české strojírenské firmy Škoda Transportation Tomáš Krsek založil investiční společnost Bohemia Industry, jejímž prostřednictvím chce vložit přes tři miliardy korun do českých technologických podniků. Informuje o tom časopis Bloomberg Businessweek Česko v aktuálním vydání, které vyjde ve čtvrtek.

Technicko-výrobní ředitel a člen představenstva plzeňské Škody Holding Tomáš Krsek
25.3.2015 15:36   |  

Krskovými partnery v Bohemia Industry jsou Kateřina Zychová a Jan Mynář ze soukromé investiční skupiny Verdi Capital, píše časopis. „Naší filozofií je partnerství s majiteli firem,“ uvedla Zychová.

Bohemia Industry podle ní cílí na firmy v oboru biotechnologií nebo na průmyslové podniky s patentem, které potřebují pomoc pro zahraniční růst. Strategií není odkup, ale vstup do podniku i ve formě menšinového podílu. Společnost se podle Bloomberg Businessweek Česko zaměřuje i na menší firmy s obratem do 100 milionů korun, které jsou obvykle pod rozlišovací schopností mezinárodních fondů soukromého kapitálu.

První akvizice bude ve Valašském Meziřící

První akvizicí Bohemia Industry se podle časopisu stal šedesátiprocentní podíl ve valašskomeziříčské firmě Block za necelých 50 milionů eur (1,37 miliardy korun). Společnost vybavuje nemocnice operačními sály. Má také vlastní výrobu laboratorních izolátorů, s nimiž chce proniknout například na švýcarský trh, kde by mohla uspět s cenou o polovinu nižší než u tamního konkurenčního výrobce.

„Block je ideálním případem toho, co hledáme - dostatečně velká firma, která má vlastní know-how. Část zakladatelů chtěla odejít, část chtěla zůstat a spolu s námi globálně růst,“ cituje Bloomberg Businessweek Česko Zychovou.


Čtěte také:

Škoda Transportation usiluje o klíčový byznys v Německu za 82 miliard

Škoda Transportation dodá do Německa 38 vlaků za deset miliard

Škoda Transportation zvedla tržby o šest procent, zacílí na západní trhy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Sonda Juno se chystá na odvážný manévr u Jupiteru

Sonda Juno se chystá na odvážný manévr u Jupiteru Video

Sonda Juno amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) odpočítává poslední dny před příletem k Jupiteru, kde ji čeká odvážný manévr, aby se mohla dostat k obří planetě… více

Komerční prezentace
Mobilní web