Lama Energy objevila u Břeclavi velké ložisko plynu

Energetická společnost Lama energy objevila u Břeclavi ložisko zemního plynu, které může obsahovat až 600 milionů metrů krychlových těžitelné suroviny. Podle vyjádření firmy je to největší ložisko plynu objevené v Česku za posledních deset let a těžba tamních zásob může trvat až desítky let.

 těžba břidlicového plynu
1.11.2012 14:26   |  

„Existenci ložisek prokázalo 3D seizmické měření i průzkumné vrty,“ uvedl generální ředitel České naftařské společnosti Zdeněk Svoboda. Česká naftařská společnost se v rámci firemní skupiny Lama energy specializuje na vyhledávání a těžbu ložisek zemního plynu a ropy v Česku.

Průzkum odhalil několik ložisek, která hodlá Lama energy postupně odtěžovat. Společnost tvrdí, že těžba bude ekologicky nezávadná. Břeclav by na základě zákonných poplatků za těžbu měla získat příjem kolem deseti milionů korun ročně, dodal energetický podnik.

Lama energy je podle svého vyjádření jediným dodavatelem zemního plynu v České republice až ke konečnému zákazníkovi, který zároveň komoditu sám na českém území těží. Podle firmy to zvyšuje bezpečnost dodávky zákazníkům.


Čtěte také:

Komárkova MND otevřela nový zásobník plynu za miliardu

Chalupa chce stop průzkumu plynu z břidlic do roku 2014

Plyn z vrtu může Břeclav zásobovat roky


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web