Lego se přesune z Dánska do Česka a Maďarska

Dánský výrobce hraček Lego zruší 380 pracovních míst v dánském městě Billund. Společnost chce konečnou výrobu včetně balení pro evropský trh koncentrovat ve svých závodech v České republice a Maďarsku.

Lego
5.2.2013 17:22   |  

Generální ředitel společnosti Lego Jorgen Vig Knudstorp již koncem loňského roku uvedl, že firma očekává v příštích letech zpomalení růstu prodeje stavebnic kvůli slabým ekonomickým podmínkám na klíčovém evropském trhu. Hodlá se proto více soustředit na digitální aktivity, jako jsou například počítačové hry. Lego již v oblasti videoher působí a doufá, že díky nim podpoří zájem o své stavebnice. Lego od roku 2000 vyrábí hračky rovněž v Kladně, kde v současnosti zaměstnává kolem 1500 lidí. Společnost začátkem října oznámila, že do roku 2014 rozšíří továrnu v Kladně o 14 tisíc metrů čtverečních. Součástí dalšího rozvoje továrny bude přístavba nového patra na jedné ze stávajících hal, kde se budou hračky zdobit a montovat. Firma chce také vybudovat novou výrobní halu, která bude sloužit k balení výrobků. Do těchto nových provozů by mohlo být přijato až 300 zaměstnanců.


Společnost Lego
Lego vzniklo v roce 1932 jako výrobce dřevěných hraček. Celosvětově jej proslavily až stavebnice z umělohmotných kostiček. Část příjmů firmy tvoří také licenční poplatky z počítačových her. Společnost zaměstnává po celém světě zhruba 11 tisíc lidí, z toho 3500 v Billundu.

Také čtěte:

Lego plánuje v Kladně další výrobní halu

Legu se daří i přes celkový pokles trhu s hračkami


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice Fotogalerie

Stát půjčí těžební společnosti OKD, která je v úpadku, 700 milionů korun. Na středečním jednání o tom rozhodla vláda. Peníze půjčí státní podnik Prisko, který spadá pod… více

Mobilní web