Lego v Česku expanduje, kapacitu kladenské továrny zvýší o třetinu

Dánské Lego otevřelo v nové průmyslové zóně Kladno - Jih třetí výrobní halu, kapacita kladenského závodu firmy tak stoupne o třetinu. V nové hale vzniklo šest stovek nových pracovních míst, z nichž 340 už je obsazeno. Je to součást investice do rozšiřování továrny v hodnotě více než 1,7 miliardy korun.

Kladenská továrna firmy Lego
16.4.2015 16:40   |  

Lego patří mezi významné zaměstnavatele na Kladensku, v závodě pracuje přes 2000 lidí, dalších 340 už letos nabral. Firma působí v Česku již 15 let.

Součástí nové budovy jsou dvě výrobní haly a manuální sklad. Její rozloha je zhruba 50 tisíc metrů čtverečních a stavba byla ohlášena před necelými dvěma lety. „Stavba budovy byla například složitá tím, že práce nesměly narušit plný provoz ve vedlejší budově,“ uvedl ředitel kladenského závodu Cornelis Versluis. V obou výrobních halách postupně nabíhá výroba.


Třetí výrobní halu Lega v Kladně slavnostně otevřeli ministr Jiří Dienstbier (vlevo) a šéf kladenské továrny Carsten Rasmussen (druhý zprava).


Pokračuje také výstavba dalšího automatického skladu v kladenském areálu společnosti. Sklad bude uveden do provozu v roce 2016. „Továrna v Kladně představuje základní stavební kostku v naší strategii budování stabilní výrobní základny po celém světě,“ řekl viceprezident Lega zodpovědný za výrobu Bali Padda.

V Kladně se figurky dekorují, kompletují se zde menší díly a také se balí. V provozu je tu více než 70 výrobních linek. Kladenský závod má celkovou rozlohu odpovídající zhruba 22 fotbalovým hřištím. Vylisované kostky putují do Kladna především z továrny v dánském Billundu.


Kladenská továrna je jedním ze čtyř závodů Lega. Kromě ní má firma ještě provozy v Dánsku, Maďarsku a Mexiku.


Dánská skupina Lego Group je třetím největším světovým výrobcem hraček, zaměstnává přes 12 200 lidí. Kladenská pobočka se nachází na okraji města v průmyslové zóně Kladno - Jih. Kromě toho tam sídlí část globálního oddělení výzkumu a vývoje Lega. Součástí areálu je i budova Shopper Marketing Agency, která vyvíjí a vyrábí 3D modely určené například pro Legolandy a marketingové kampaně v obchodech.

Zóna Kladno - Jih má rozlohu přes 40 hektarů a funguje v ní i výrobce klimatizací Keihin Thermal Technology Czech a další společnosti.


Čtěte také:

Lego a další „žraloci“ ovládli soutěž Investor roku

Největší legoskládačka vyrostla na Times Square, postavili ji v Kladně

Kladenské Lego díky stěhování z Dánska zaměstná téměř tisíc lidí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify Fotogalerie

Lidé, kteří si ve vězení odpykávají své tresty, budou mít další možnost, jak se zapojit do pracovního procesu. Podle projektu, který představil ministr spravedlnosti Robert… více

Mobilní web