Manažeři kritizují vládu | E15.cz

Manažeři kritizují vládu

Manažeři kritizují vládu
Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR
• 
ZDROJ: mediafax
9. dubna 2013 • 09:35
Devadesát procent finalistů jubilejního dvacátého ročníku soutěže Manažer roku uvedlo, že obecně hodnotí opatření vlády negativně. Manažerům zejména vadí chybějící dlouhodobá koncepce státu, nestabilita právního prostředí přinášející nejistotu do podnikání a časté personální změny na vládních postech. Zmiňují i další problémy jako zvyšující se administrativní zátěž a neprůhlednou grantovou politiku.

To je hlavní poselství, jež vzešlo z odpovědí dvanácti finalistek a 74 finalistů soutěže Manažer roku 2012, kteří byli vybráni ze 198 přihlášených. Deset procent soutěžících, kteří viděli vládní kroky pozitivně, zmiňovalo zejména podporu exportu a elektronizaci veřejné zprávy. Finalisté také v podstatě pojmenovali společný recept na úspěch firem a jejich konkurenceschopnost. Je jím rozvoj týmu.

„Během roadshow po jednotlivých krajích mi manažeři a podnikatelé tlumočili, že na vládu nespoléhají, poradí si sami. Od státu očekávají jenom, aby jim nekomplikoval život,“ uvedl Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.

Manažerem roku 2010 je manažerka

Stát spravujeme jako za Marie Terezie

Autor: psv
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!