Na Filipíny půjdou turbíny za 4,5 milionu eur

Společnost ČKD Blansko Small Hydro podepsala kontrakt na výrobu turbín pro vodní elektrárnu Timbaban na Filipínách za 4,5 milionu eur. Firma dodá a zprovozní tři horizontální Francisovy turbíny o celkovém výkonu 19,5 megawattu.

Počtvrté. Na asijském souostroví už ČKD Blansko vyhrálo čtvrtou zakázku na klíč.
23.3.2016 6:29   |  

„Elektrárna by měla být uvedena do provozu do konce příštího roku,“ říká výkonný ředitel firmy Petr Kligl. Investorem stavby je soukromá korporace Oriental Energy & Power Generation Corporation. „Na Filipínách jsme už realizovali tři projekty na klíč o výkonu celkem zhruba 22 megawattů,“ řekl Kligl. Pro srovnání: celkový výkon jaderné elektrárny Temelín je zhruba dva tisíce megawattů.

Filipíny, které mají už sto milionů obyvatel a prožívají hospodářský boom, potřebují sytit živelně rostoucí průmysl a infrastrukturu elektřinou. Vsadily právě na hydroenergetiku. „Je to region s velkým potenciálem pro stavbu malých a středních vodních elektráren. Zejména kvůli geografické poloze a členitosti, která je vhodná pro naše typy nabízených turbín Francis a Pelton,“ upřesnil Petr Kligl.

„Je to samozřejmě výborná reference i pro další české firmy z oblasti energetiky,“ míní český velvyslanec v Manile Jaroslav Olša jr. Podle něho patří na Filipínách k příležitostem pro české firmy vedle energetiky i dodávky letadel, zbrojních technologií nebo piva. Celkový objem českého exportu na Filipíny se od roku 2002 už zdvanáctinásobil.

Autor je redaktorem časopisu Český export


Čtěte také:

ČKD Blansko Holding je znovu zisková, vydělala dva miliony

České firmy v Petrohradu podepsaly dohody za stovky milionů eur

Autor: Tomáš Stingl

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web