Na slovenský Jaguar se lepí další investice, Španělé nalijí 100 milionů eur | E15.cz

Na slovenský Jaguar se lepí další investice, Španělé nalijí 100 milionů eur

Na slovenský Jaguar se lepí další investice, Španělé nalijí 100 milionů eur
18. srpna 2016 • 11:33
Španělská skupina Gestamp Automoción plánuje na Slovensku investovat 100 milionů eur (2,7 miliardy korun) do výstavby nového závodu na výrobu automobilových komponentů. Informovalo o tom slovenské ministerstvo hospodářství, které navrhlo firmě udělit investiční pobídky ve výši devět milionů eur (243 milionů korun). Gestamp má závod i v České republice.

Továrnu na produkci lisovaných ocelových a hliníkových dílů pro osobní vozidla postaví Gestamp podle předlohy u Nitry, kde připravuje svůj nový závod i britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR). Produkce slovenské divize Gestampu bude určena pro domácí trh, a to pro budoucí závod JLR a továrny dalších automobilek v zemi pod Tatrami.

VW staví na Slovensku halu za osm miliard. Pro výrobu Porsche Cayenne

Investice Gestampu se řadí za poslední období na Slovensku k větším investicím výrobců součástek pro automobilový průmysl. Se zahájením výroby u Nitry počítá Gestamp za dva roky, plné výrobní kapacity 5,88 milionu dílů za rok hodlá dosáhnout v roce 2022. V továrně by mělo najít práci 229 lidí.

Automobilový průmysl patří k hlavním motorům slovenské ekonomiky. Své závody mají na Slovensku automobilky Kia Motors, PSA a Volkswagen, na které je navázaná řada výrobců součástek. Podle údajů slovenského svazu automobilového průmyslu předloni automobilky a jejich subdodavatelé na pětimilionovém Slovensku zaměstnávali dohromady téměř 126 tisíc lidí.

Autor: ČTK, paj
 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu, která pomáhá rozkládat plasty. Uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou