Nikola One: Funkční prototyp elektrického kamionu bude ještě letos

Fotogalerie Severoamerická společnost Nikola Motor Company potvrdila premiéru prototypu svého elektřinou poháněného silničního tahače Nikola One na začátek letošního prosince.

 Nikola One Dalších 7 fotografií v galerii
9.8.2016 20:16   |  

Nikola Motor Company je mladá společnost, která se podobně jako Tesla Motors zaměřila na elektřinou poháněná vozidla a v květnu letošního roku poprvé odhalila svůj projekt tahače Nikola One pro dálkovou silniční dopravu s pohonem šesti elektromotory.

Tehdy byla představena především technika, jíž má tento stroj disponovat a nyní již Nikola Motor Company uvádí, že premiéra funkčního prototypu se má uskutečnit 2. prosince letošního roku v Salt Lake City.

Nikola One zaujme svým designem i technikou. K pohonu tohoto tahače má totiž sloužit šestice elektromotorů pohánějící kola všech tří náprav. Potřebnou energii mají zajistit lithium-iontové baterie s kapacitou 320 kWh v kombinaci s generátorem elektrické energie v podobě turbíny o výkonu 400 kW spalující stlačený zemní plyn.

Tahač s výkonem 1472 kW (2000 k) má na jednu nádrž CNG ujet až 2000 km. Ve srovnání se současnými konvenčními tahači severoamerické produkce má vynikat výrazně nižšími provozními náklady a jen v případě paliva mají být dvakrát až třikrát nižší.

Celý článek s rozsáhlou fotogalerií najdete na auto.cz


Čtěte také:

Řidič zkolaboval, chytré auto ho samo dovezlo k nemocnici

Hackeři oklamali Autopilota od Tesly

Samořiditelná auta si ještě vyberou své oběti, míní právník

Autor: Ondřej Pavlůsek, auto.cz

Komentáře

Čtěte také

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Ta informace se objevuje krátce po startu prodeje každého nového iPhonu. Nejinak je tomu letos a zkrátíme to na nutné minimum. Cena součástek, ze kterých sestává 32GB iPhone 7 je… více

Mobilní web