Nové protiruské sankce USA zasáhnou i Škodu JS, kvůli vazbě na Gazprombank

Rozšíření sankcí USA proti Rusku se dotkne první české firmy. Podle serveru iHned. cz sankce postihnou plzeňskou Škodu JS, a to kvůli jejímu spojení s ruskou skupinou Gazprombank. Nově jsou na černé listině USA například firmy, které se podílejí na stavbě mostu přes Kerčský průliv a také dceřiné firmy plynárenského kolosu Gazprom. Škodu JS vlastní ruská skupina OMZ z oblasti těžkého strojírenství, většinovým vlastníkem je právě Gazprombank.

 Výroba pohonů pro jaderné reaktory ve Škoda JS.
2.9.2016 14:17   |  

Mluvčí Škody JS Jan Stolár se zatím blíže k sankcím nevyjádřil. „V této chvíli se s rozhodnutím seznamujeme a budeme zjišťovat, zda bude mít v budoucnu vliv na naši společnost,“ řekl Stolár.

Přečtěte si: Škoda JS má smlouvu s Rusatomem na dostavbu elektrárny Mochovce

Podle iHned sektorové sankce pro Škodu znamenají, že nemůže u amerických společností získat investice, stejně jako její mateřská Gazprombank.

Škoda JS s 1100 lidmi utržila loni 3,51 miliardy Kč, meziročně o pětinu více. Hrubý zisk vzrostl o čtvrtinu na 108 milionů korun.


Čtěte také:

ČEZ chce po Škodě JS miliardy za odstávky v Dukovanech

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web