NWR finišuje stěhování do Velké Británie

11.4.2011 12:56   |  

aktualizováno Společnost NWR spouští operaci, na jejímž konci by měl být přesun sídla společnosti do Velké Británie. Tento záměr společnost zveřejnila již loni na podzim. Vznikla tedy britská společnost NWR Plc, která doporučila stávajícím akcionářům mateřské NWR NV, registrované v Nizozemsku, směnu akcií NWR NV za akcie nově vzniklé NWR Plc v poměru jednu ku jedné. I nově založená NWR Plc zůstane nizozemským daňovým rezidentem. "Daňová zátěž se vůbec nezmění," uvedl finanční ředitel NWR Marek Jelínek.

„Dnešní oznámení o navrhované reinkorporaci připravuje půdu pro získání možnosti figurovat v indexu FTSE a tím zvýšit atraktivitu společnosti pro širší okruh kvalitních investorů, a to v Evropě i ve světě,“ řekl předseda představenstva NWR Mike Salamon.

Akcie NWR se v současné době obchoduje na třech burzách. V Praze, Londýně a Varšavě. Přičemž na Prahu připadají dvě třetiny objemů obchodů, na Londýn zhruba 30 procent a na Varšavu pouhé jednotky procent.

Současní akcionáři obdrží v těchto dnech nabídku na směnu akcií. Nabídkové období by mělo trvat od 11. dubna do 5. května. Celá transakce se neuskuteční v případě, že by souhlasilo méně než 95 procent současných akcionářů. Nicméně tato podmínka může být zrušena při získání 75 procent akcií. Při souhlasu 95 procent akcionářů, bude NWR moci uskutečnit takzvaný squeeze out a vytěsnit minoritní akcionáře. Akcie NWR včera ztratily téměř čtyři procenta.

Vývoj akcií NWR online sledujte ZDE


NWR dojednala vyšší ceny Průměrná cena koksovatelného uhlí pro dodávky na druhé čtvrtletí roku 2011 dosáhla 215 eur za tunu, což je nárůst o 35 procent oproti prvnímu čtvrtletí. Společnost tím ukončila přechod ke kvartálním kontraktům. Od dubna 2011 budou všechny smlouvy čtvrtletní.

.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Jaromír Nohavica nikdy nezaváhal jít s davem. I když měl v průběhu let několikrát možnost upozornit na nedostatky společnosti, rozhodl se je ještě prohloubit. více

Mobilní web