Obří zakázka. Hradecké strojírny dodaly do Indie zařízení za více než 160 milionů | E15.cz

Obří zakázka. Hradecké strojírny dodaly do Indie zařízení za více než 160 milionů

17. dubna 2017 • 14:52

Společnost ZVU Strojírny Hradec Králové dodala do Indie zařízení na výrobu kyseliny dusičné za více než 160 milionů korun. Šlo o absorpční aparát o váze 290 tun, délce téměř 56 metrů a průměru 4,4 metru. Odběratelem zařízení byla společnost z oblasti největšího indického města Bombaje zabývající se petrochemií a výrobou hnojiv. 

Zařízení bude v indickém závodě stěžejní při výrobě kyseliny dusičné. Uvnitř je 55 speciálních pater, které proces absorpce kyseliny dusičné zajišťují. Výjimečnost aparátu je podle mluvčí zejména v technickém řešení vestaveb a z toho vyplývající výrobní náročnosti. V Evropě mají podle mluvčí Karolíny Zikmundové takovou výrobu zvládnutou pouze tři konkurenční společnosti.

Takzvanou kolonu kvůli její velikosti musely strojírny v Hradci Králové vyrobit ze dvou dílů, které samostatně převezly do přístavu v Mělníku. V Mělníku svářeči oba kusy spojili, následně kolona podstoupila tlakovou zkoušku. Na místo určení v Indii po moři dorazila v únoru.

Společnost ZVU Strojírny, která vyrábí zařízení pro potravinářský, chemický a energetický průmysl, má letos plán tržeb na úrovni jedné miliardy korun. Firma má přes 500 zaměstnanců a je pokračovatelkou více než 145 let dlouhé tradice chemického a potravinářského strojírenství v Hradci Králové. Od roku 2014 jsou ZVU Strojírny součástí skupiny Safichem Group.

Exportéři bodují v Indii, Turecku a Izraeli. Denně vyvezou zboží skoro za 11 miliard korun
OBRAZEM: Úspěšné soužití? V italském Miláně funguje čínská čtvrť už téměř století

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!