Octavia RS jde do prodeje, prodává se za stejnou cenu jako VW Golf GTI | E15.cz

Octavia RS jde do prodeje, prodává se za stejnou cenu jako VW Golf GTI

Octavia RS jde do prodeje, prodává se za stejnou cenu jako VW Golf GTI
Dostatek síly novému modelu ŠKODA Octavia RS poskytují dva nové motory. Pod kapotou pracuje buď dvoulitrový benzinový motor o výkonu 162 kW (220 k) nebo dvoulitrový vznětový motor o výkonu 135 kW (184 k). Benzinový motor 2,0 TSI ve spojení s ručně řazenou šestistupňovou převodovkou umožňuje vozu Octavia RS zrychlení u 0 na 100 km/h za pouhých 6,8 s. Maximální rychlost činí 248 km/h a je tak o 6 km/h vyšší než tomu bylo u druhé generace vozu Octavia RS. S novým vznětovým motorem 2,0 TDI Octavia RS akceleruje z 0 na 100 km/h za 8,1 s, maximální rychlost této motorizace je 232 km/h (s ručně řazenou šestistupňovou převodovkou).
• 
ZDROJ: Škoda Auto

ČTK

Nová sportovní Škoda Octavia RS zlevnila o 50 tisíc korun. Zatímco její předchůdce se prodával od 669 900 korun, Octavia RS třetí generace, která přichází na český trh dnes, začíná s cenou na 619 900 korunách. Vyplývá to z informací automobilky.

Na trhu se utká s dalšími sportovními modely, jako je VW Golf GTI, který je vybavený stejným benzinovým motorem o výkonu 220 koní, nebo Fordem Focus ST s výkonem 250 koní. Zatímco Golf začíná na ceně ve stejné výši, Focus ST je o 40 tisíc korun dražší.

Nová Octavia RS je s maximální rychlostí 248 km/h nejrychlejší octavií všech dob a druhou nejrychlejší škodovkou po Superbu 3,6. Bude k dostání s motory 2.0 TSI o výkonu 162 kW, což je o 15 kW více než u předchůdce, nebo 2.0 TDI se 135 kW v provedení liftback i kombi. Za Combi RS si zájemce připlatí 35 tisíc korun a za dieselové verze vždy 10 tisíc korun proti benzinovým.

Škoda Octavii RS představila tento týden na festivalu rychlosti v britském Goodwoodu. V základní výbavě nabízí mimo jiné bixenonové světlomety s diodovými světly pro denní svícení, zadní světla s LED prvky, vyhřívaná přední sedadla, automatickou dvouzónovou klimatizaci, elektrické ovládání oken, tempomat a pro verzi Octavia Combi RS také elektricky ovládané páté dveře. Nabídka kol poprvé obsahuje vedle 17 a 18 palcových i 19 palcová sportovní kola.

Dostatek síly novému modelu ŠKODA Octavia RS poskytují dva nové motory. Pod kapotou pracuje buď dvoulitrový benzinový motor o výkonu 162 kW (220 k) nebo dvoulitrový vznětový motor o výkonu 135 kW (184 k). Benzinový motor 2,0 TSI ve spojení s ručně řazenou šestistupňovou převodovkou umožňuje vozu Octavia RS zrychlení u 0 na 100 km/h za pouhých 6,8 s. Maximální rychlost činí 248 km/h a je tak o 6 km/h vyšší než tomu bylo u druhé generace vozu Octavia RS. S novým vznětovým motorem 2,0 TDI Octavia RS akceleruje z 0 na 100 km/h za 8,1 s, maximální rychlost této motorizace je 232 km/h (s ručně řazenou šestistupňovou převodovkou).Dostatek síly novému modelu ŠKODA Octavia RS poskytují dva nové motory. Pod kapotou pracuje buď dvoulitrový benzinový motor o výkonu 162 kW (220 k) nebo dvoulitrový vznětový motor o výkonu 135 kW (184 k). Benzinový motor 2,0 TSI ve spojení s ručně řazenou šestistupňovou převodovkou umožňuje vozu Octavia RS zrychlení u 0 na 100 km/h za pouhých 6,8 s. Maximální rychlost činí 248 km/h a je tak o 6 km/h vyšší než tomu bylo u druhé generace vozu Octavia RS. S novým vznětovým motorem 2,0 TDI Octavia RS akceleruje z 0 na 100 km/h za 8,1 s, maximální rychlost této motorizace je 232 km/h (s ručně řazenou šestistupňovou převodovkou).Autor:

„Nová Octavia RS je sportovní třída sama pro sebe,“ uvedl šéf prodejní organizace Petr Pečenka. Nejmladší model Octavie podle něj umí nabídnout sportovní výkony i příznivou spotřebu, emoce i rozum. „Ještě nikdy nebyla Octavia RS tak rychlá a dynamická a současně tak prostorná, praktická, bezpečná a komfortní jako tato, již třetí generace sportovně laděného kompaktního modelu,“ uvedl Pečenka.

Octavia je s prodejem přes 400 tisíc vozů ročně pro mladoboleslavskou automobilku stěžejní model. Sportovní Octavii RS si od jejího prvního představení v roce 2000 koupilo 105 tisíc zákazníků.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!