Opel zatím továrny neuzavře, po roce 2014 to ale nevylučuje

Německá automobilka Opel odmítla spekulace, že v brzké době plánuje uzavření některých svých továren. Podle výkonného ředitele firmy Karla-Friedricha Strackeho tato možnost nepřipadá v úvahu až do konce roku 2014. Po uplynutí této doby, ale prý neexistují žádná "tabu".

 Opel
24.3.2012 18:03   |  

„Máme jasnou dohodu, že zajistíme fungování v současných lokalitách až do konce roku 2014. A to platí,“ řekl Stracke německému deníku Bild. V budoucnosti uzavření továren zcela nevyloučil. „Musíme mít strategii, která bude pracovat se všemi faktory a parametry. Neexistují žádná tabu,“ dodal.

Šéf automobilky tvrdí, že Opel představí v příštích dvou nebo třech měsících zaměstnancům konkrétní rozhodnutí, která ovlivní budoucnost společnosti. Agentura Reuters se odvolává na zdroje, které tvrdí, že vedení by rádo uzavřelo dvě továrny v Evropě a snížilo tak výrobní kapacity zhruba o třetinu. Nejohroženějšími jsou továrny v německé Bochumi a britská v Ellesmere Port.


Čtěte o tom zde: Opel pravděpodobně uzavře dvě evropské továrny


„Budeme muset kriticky zhodnotit všechny lokality. V současnosti se ovšem v Bochumi vyrábí tři pro nás velmi důležité produkty,“ komentoval Stracke spekulace. Automobilka Opel se v uplynulých letech dostala do existenčních problémů a skupina GM chystala její prodej. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel vlastními silami restrukturalizovat. Opel již v rámci restrukturalizace uzavřel továrnu v belgických Antverpách a zrušil 8 tisíc ze 48 tisíc pracovních míst.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web