Ostravský ArcelorMittal zvedl kapacitu výroby trubek na naftu | E15.cz

Ostravský ArcelorMittal zvedl kapacitu výroby trubek na naftu

Ostravský ArcelorMittal zvedl kapacitu výroby trubek na naftu
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15
4. února 2014 • 11:23
Ostravský výrobce trubek ArcelorMittal Tubular Products (AMTPO) spustil modernizovanou válcovací trať na bezešvé trubky pro ropný průmysl. Díky investici ve výši 150 milionů korun se zvýší kapacita výroby naftovodných trubek z dnešních 24 tisíc tun až o 18 tisíc tun.

Modernizace válcovací trati, kromě navýšení výroby, umožní i snížit výrobní náklady a zvýšit bezpečnost práce. „Modernizací reagujeme na zvýšené požadavky zákazníků a rostoucí poptávku po našich produktech, především z trhů severní Ameriky. Neustále pracujeme na zlepšování naší konkurenceschopnosti,“ říká Libor Černý, generální ředitel AMTPO.

Modernizace trvala čtyři měsíce a firma ji dokončila letos v lednu. Instalovala při ní výkonnější zařízení pro zpracování a kontrolu trubek, tedy úkosovací stroje, lis pro zkoušení trubek vnitřním přetlakem vody a zařízení pro ukládání a svazkování trubek. Na modernizované takzvané malé Stiefelově trati vyrábí AMTPO bezešvé olejářské trubky, zejména čerpací, vrtné či naftovodné o průměru 21,3 až 140 milimetrů.

ArcelorMittal zvyšuje konkurenceschopnost

V poslední době je to už několikátá investice ArcelorMittalu do vylepšení výroby a zvýšení kapacity. Loni v listopadu společnost dokončila investici za miliardu korun do modernizace provozu plynulého odlévání oceli. Díky ní bude moci firma vyvážet polotovary pro výrobu vysoce odolných trubek s velkým průměrem, které se používají pro těžbu ropy a zemního plynu. „Zvýší se naše konkurenceschopnost a zlepší se i náš export, který dnes činí přibližně polovinu naší výroby,“ říká Tapas Rajderkar, generální ředitel ostravského ArcelorMittalu.

Až tři miliony tun oceli z toho zařízení by měl odebrat v příštích letech společný podnik ArcelorMittal a skupiny Bin Jarallah Group v saúdskoarabském Jubailu. Saúdskoarabský závod má roční výrobní kapacitu 600 tisíc tun ocelových trubek. Stal by se tak významným odběratelem modernizované linky, jejíž kapacita se zvýšila z 1,1 na 1,4 milionu tun oceli.

Autor: stu
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!