Pardubická ERA dodá stovky majáků pro norská letiště

Společnost ERA z Pardubic dodá téměř 400 majáků pro řízení leteckého provozu na dvě norská letiště. Výrobce radarové techniky pro civilní a armádní sektor navazuje na spolupráci z roku 2007 s letištěm v Oslu. Hodnotu svých kontraktů firma nezveřejňuje.

Letiště v norském Oslu
19.10.2015 16:11   |  

Majáčky jsou umístěné na všech vozidlech, které se pohybují po areálu letiště. Osazují se na vozíky se zavazadly, záchranná a požární vozidla nebo pluhy pro úklid sněhu. Vysílají informace o své přesné poloze řídicí věži. Napomáhají tím snížit na minimum riziko střetu s letadlem.

„Vysílač je vlastním vynálezem společnosti, využívaným na čtyřech desítkách světových letišť včetně těch nejvytíženějších, například v Amsterdamu, Kodani, Frankfurtu, Istanbulu či v Singapuru. Za deset let jich ERA vyvezla přes pět tisíc kusů do 30 zemí,“ řekl zástupkyně firmy Lenka Stejskalová Reichová.

Kromě letiště v Oslu chystá společnost ERA zakázku na letiště Stavanger Sola, které leží na jihu země. Vedle obvyklého leteckého provozu slouží i jako základna pro helikoptéry zásobující těžní věže na ropných polích v Severním moři na norském pobřeží. Stavangerské letiště bylo postaveno v roce 1937 a jako druhé v Evropě začalo používat moderní betonovou přistávací dráhu.

Společnost ERA patří od roku 2011 skupině Omnipol. Letos firma oznámila, že do dvou let dokončí stavbu nového vývojového a výzkumného centra. Loni firma vydělala téměř sto milionů korun při obratu přes půl miliardy, což byly nejlepší výsledky za 20 let existence společnosti.


Čtěte také:

Dispečerům mizela letadla, zřejmě to zavinili čeští výrobci radarů

ERA vydělala téměř sto milionů, má nejlepší výsledky za dvacet let

Pardubická ERA pokryje vzdušný prostor Moldavska

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web