Pardubická ERA pokryje vzdušný prostor Moldavska

Výrobce radiolokátorů ERA dodá technologie na pokrytí celého vzdušného prostoru Moldavska. Navíc nainstaluje i letištní systém zvyšující bezpečnost pohybu strojů na mezinárodním letišti v hlavním městě Kišiněvě. Moldavsko je po Litvě, Estonsku, Ázerbájdžánu, Tádžikistánu a Arménii další zemí v postsovětském regionu, kde se firmě podařilo uchytit.

Letiště v Kišiněvě
27.1.2015 14:46   |  

Moldavsko doposud využívalo ke sledování letového provozu nad svým územím pouze letištní radar na centrálním letišti v Kišiněvě doplněný daty z radarů z okolních zemí. Moldavské řízení letového provozu MoldATSA se proto rozhodlo investovat do levnější technologie takzvané multilaterace a díky síti stanic rozmístěných po celé zemi získat lepší přehled o přesné poloze a pohybu letadel.

ERA dodá organizaci MoldATSA multilaterační systém s GPS funkcionalitou ve vylepšené verzi NEO. Navržená konfigurace sítě se skládá z 26 pozemních stanic. Už během podzimu byla podepsána smlouva, před Vánocemi se uskutečnilo tovární testování obou systémů. Dokončení projektu firma očekává v polovině letošního roku, hodnotu zakázky nesdělila.

Výrobce radiolokátorů a další radarové techniky je od roku 2011 členem skupiny Omnipol. Společnost vyvíjí a vyrábí systémy pro civilní i armádní sektor. Technologii multilaterace už dodala ERA zákazníkům z řad organizací řízení letového provozu, letišť a vojenských sil v 55 zemích v Evropě, USA, na Středním Východě, v Africe, Jižní a Severní Americe a v Asii.

V roce 2013 firma vytvořila hrubý zisk 62,2 milionu korun, což je přibližně o 18 milionů korun horší výsledek než v roce 2012. Údaje o loňském hospodaření zatím nejsou dostupné.


Čtěte také:* Česká Era prorazila v Koreji, do Soulu dodá letištní systémy Era získala stamilionovou zakázku NATO, dodá dva radiolokátory Výrobce radiolokátorů ERA zdvojnásobil tržby, úspěch má v zahraničí**

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Flotila tramvají s českým rodokmenem v americkém Seattlu se do dvou let výrazně rozroste. Tuzemský dodavatel Inekon očekává brzký podpis opce na deset až patnáct tramvají s… více

Mobilní web