Pardubická ERA pokryje vzdušný prostor Moldavska

Výrobce radiolokátorů ERA dodá technologie na pokrytí celého vzdušného prostoru Moldavska. Navíc nainstaluje i letištní systém zvyšující bezpečnost pohybu strojů na mezinárodním letišti v hlavním městě Kišiněvě. Moldavsko je po Litvě, Estonsku, Ázerbájdžánu, Tádžikistánu a Arménii další zemí v postsovětském regionu, kde se firmě podařilo uchytit.

Letiště v Kišiněvě
27.1.2015 14:46   |  

Moldavsko doposud využívalo ke sledování letového provozu nad svým územím pouze letištní radar na centrálním letišti v Kišiněvě doplněný daty z radarů z okolních zemí. Moldavské řízení letového provozu MoldATSA se proto rozhodlo investovat do levnější technologie takzvané multilaterace a díky síti stanic rozmístěných po celé zemi získat lepší přehled o přesné poloze a pohybu letadel.

ERA dodá organizaci MoldATSA multilaterační systém s GPS funkcionalitou ve vylepšené verzi NEO. Navržená konfigurace sítě se skládá z 26 pozemních stanic. Už během podzimu byla podepsána smlouva, před Vánocemi se uskutečnilo tovární testování obou systémů. Dokončení projektu firma očekává v polovině letošního roku, hodnotu zakázky nesdělila.

Výrobce radiolokátorů a další radarové techniky je od roku 2011 členem skupiny Omnipol. Společnost vyvíjí a vyrábí systémy pro civilní i armádní sektor. Technologii multilaterace už dodala ERA zákazníkům z řad organizací řízení letového provozu, letišť a vojenských sil v 55 zemích v Evropě, USA, na Středním Východě, v Africe, Jižní a Severní Americe a v Asii.

V roce 2013 firma vytvořila hrubý zisk 62,2 milionu korun, což je přibližně o 18 milionů korun horší výsledek než v roce 2012. Údaje o loňském hospodaření zatím nejsou dostupné.


Čtěte také:* Česká Era prorazila v Koreji, do Soulu dodá letištní systémy Era získala stamilionovou zakázku NATO, dodá dva radiolokátory Výrobce radiolokátorů ERA zdvojnásobil tržby, úspěch má v zahraničí**

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Internetová televize Stream TV provozovaná vyhledávačem Seznam.cz hodlá letos navýšit peníze na původní tvorbu. Ještě na jaře server ohlásil zvýšení investic o padesát procent,… více

Komerční prezentace
Mobilní web