Pivovar Eggenberg čeká po letech konkurzu dražba

Českokrumlovský pivovar Eggenberg míří po téměř čtyřech letech od prohlášení konkurzu k prodeji jeho majetkové podstaty v dražbě. Na poslední březnové schůzi to schválil věřitelský výbor pivovaru. „Týká se to zejména strojního zařízení pivovaru,“ potvrdil deníku E15 plány na dražbu insolvenční správce firmy Štěpán Bláha.

ilustrační foto
13.4.2012 9:36   |  

Pivovar stále funguje. Má jej v pronájmu firma Beltton. Důvodem prodeje je podle věřitelského výboru zhoršující se ekonomická situace technologicky zastaralého pivovaru způsobená nedostatkem financí i nestabilitou prodeje piva, jehož výroba se zejména v zimě stává ztrátovou.


Čtěte také: Majitele Staropramenu koupila skupina Molson Coors


Součástí majetkové podstaty a tedy i prodeje ale není budova pivovaru. Nemovitosti byly totiž před konkurzem převedeny na jiného majitele a dosud se o ně vedou soudní spory. Podle odborného posudku uloženého v insolvenčním rejstříku je hodnota majetkové podstaty zahrnující hmotný investiční majetek, značku Eggenberg a pohledávky pivovaru odhadována na 28 milionů korun.

Pivovar zprivatizoval kontroverzní a později zavražděný podnikatel František Mrázek. Do konkurzu se podnik dostal kvůli sporu o zaplacení dodávky chmelových produktů a dluhu pivovaru, který se vyšplhal na deset milionů korun. Výše nesplacených závazků pivovaru dosáhla při vyhlášení insolvence 150 milionů korun.

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

První dáma Spojených států na sjezdu Demokratické strany podpořila kandidaturu Hillary Clintonovou a postavila se proti volbě Donalda Trumpa prezidentem. Od komentátorů z obou… více

Mobilní web