Plán na oživení funguje. PSA Peugeot Citroën snížil ztrátu

aktualizováno Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën v prvním pololetí snížila svou čistou ztrátu na 111 milionů eur (tři miliardy korun) ze 471 milionů eur před rokem. Výsledky podniku byly podpořeny snižováním nákladů a novými modely, napsala agentua DPA.

Peugeot 3008 (ilustrační foto)
30.7.2014 14:24   |  

Na provozní úrovni vydělala automobilka 477 milionů eur ve srovnání se ztrátou 100 milionů eur ve stejném loňském období. „Náš plán na oživení již přináší výsledky na všech frontách,“ uvedl finanční ředitel podniku Jean Baptiste de Chatillon.

Společnosti PSA se letos dohodla na kapitálovém propojení s čínským partnerem Dongfeng. Posílení vzájemné spolupráce má francouzské automobilce pomoci snížit její nadměrnou závislost na evropském trhu.

PSA je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem aut v Evropě. V České republice má společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota.

Evropský automobilový trh se nyní zotavuje z šestiletého útlumu. Společnost PSA dnes předpověděla, že celková poptávka po automobilech v Evropě v letošním roce stoupne zhruba o tři procenta. V Rusku, jehož ekonomika se potýká s důsledky ukrajinské krize, však počítá s propadem poptávky o desetinu.


Čtěte také:

Peugeot Citroën a Dongfeng mohou postavit další továrnu v Číně

Malá auta opouštějí trůn, nejprodávanější kategorii sráží stáří modelů

Kolínské automobilce TPCA loni klesly tržby i zisk o 13 procent

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pražský dopravní podnik chce zavést wi-fi ve stanicích metra

Pražský dopravní podnik chce zavést wi-fi ve stanicích metra

Pražský dopravní podnik (DPP) zamýšlí zavedení možnosti připojení k internetu prostřednictvím wi-fi ve stanicích a vestibulech metra. Připojení bude možné ve vybraných stanicích.… více

Mobilní web