Plzeňská Škoda dodá do Sofie 50 nízkopodlažních trolejbusů

aktualizováno Bulharské hlavní město Sofia si od plzeňské firmy Škoda Electric koupí 50 trolejbusů. Česká firma v tendru na dodávku vozidel porazila ruskou firmu Trans-Alfa Electric, informovala bulharská média.

50 trolejbusů typu Škoda 26Tr dodá do Sofie Škoda Electric v modrožlutobílé barvě.
25.7.2012 14:30   |  

Padesát nízkopodlažních klimatizovaných vozidel Škoda 26 TR Solaris bulharské hlavní město vyjde na 27,5 milionů leva, což je asi 360 milionů korun.

Český výrobce na dotaz E15.cz reagoval, že o výsledích tendru zatím neví. Potvrdil nicméně, že se ho zúčastnil. „Ano, do toho tendru na 50 trolejbusů jsme se přihlásili,“ řekla E15.cz mluvčí Škoda Lubomíra Černá.

Nákup trolejbusů je součástí programu na nákup veřejných dopravních prostředků, který z většiny financuje evropský fond pro regionální rozvoj.


Čtěte také:

Budapešť má první soupravu metra od Škody Transportation

Plzeňská Škoda dokončila svou nejdelší tramvaj, veze ji do Rigy

Škoda Transportation se chce výrazně prosadit na německém trhu


Provozovatel sofijské hromadné dopravy Stolichen Electrotransport si už od Škody pořídil 30 trolejbusů 26 TR Solaris v roce 2010. Sofijský dopravní podnik provozuje 9 trolejbusových linek, na kterých jezdí 112 trolejbusů.

Autor: Petr Horký

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web