Podravka navýšila prodeje, dosáhla rekordního zisku 1,4 miliardy korun

Chorvatská potravinářská společnost Podravka loni více než zečtyřnásobila čistý zisk na rekordních 398 milionů kun (1,4 miliardy korun) z 92,5 milionu kun v předchozím roce. K růstu zisku výrazně přispělo převzetí slovinského konkurenta Žito. Oznámila to dnes firma, která působí rovněž v České republice.

Vegeta
16.2.2016 15:19   |  

Celkové tržby společnosti v loňském roce stouply téměř o osm procent na 3,8 miliardy kun. Firma vykázala nárůst prodeje na všech svých trzích s výjimkou Společenství nezávislých států a pobaltských zemí, napsala agentura Reuters.

Podravka vyrábí například instantní polévky, konzervované potraviny a pokrmy pro děti. Jejím nejznámějším produktem je kořenící směs Vegeta. V České republice firma od roku 2002 vlastní výrobce potravin Lagris, který patří k nejvýznamnějším tuzemským prodejcům potravinářských doplňků a balených potravin.


Čtěte také:

Chorvatská Podravka chystá vstup na burzu. V hledáčku je i Varšava

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti aktualizováno

V severosyrském městě Halab zahynul vysoce postavený velitel a mluvčí organizace Islámský stát (IS) abú Muhammad Adnání. Informovala o tom dnes americká monitorovací služba SITE s… více

Mobilní web