Polský automobilový trh rostl o 9,4 procenta, Škoda se udržela na špici

Prodej osobních a lehkých užitkových automobilů v Polsku se loni zvýšil o 9,4 procenta na 408 257 vozů. V prosinci polský trh vzrostl meziročně o 25,5 procenta a růst zaznamenal devátý měsíc po sobě. Uvedla to dnes polská agentura pro automobilový trh Samar. Nejprodávanější značkou v Polsku je dlouhodobě česká Škoda.

Škoda Auto
7.1.2016 19:43   |  

V prosinci bylo v Polsku nově zaregistrováno 43 705 nových vozů. Proti listopadu to bylo o 24 procent více, uvedla Samar podle tiskové agentury PAP.

Předloni prodej vozů v Polsku vzrostl o 12,2 procenta na 372 500 vozů. Mezi nejprodávanější vozy v Polsku patří kromě automobilů Škoda také auta jejího mateřského koncernu Volkswagen a vozy značek Toyota, Opel a Ford.

Prodej automobilů v západní Evropě v loňském roce stoupl o téměř devět procent na 13,2 milionu vozů, odhadla dnes výzkumná společnost LMC Automotive. Silný růst loni zaznamenalo všech pět největších západoevropských trhů, tedy Německo, Británie, Francie, Španělsko a Itálie.

Prodej nových osobních aut na českém trhu loni vzrostl o 20 procent na rekordních 230 857 vozů. Dominantní Škoda Auto zvýšila odbyt o 27 procent na 73 927 vozů a získala téměř třetinový podíl na trhu, oznámil dnes Svaz dovozců automobilů. Domácí automobilky zároveň loni podle předběžných údajů Svazu autoprůmyslu vytvořily nový rekord, když vyrobily téměř 1,3 milionu osobních vozů.


Čtěte také:

Kia v Žilině trhla rekord, začala vyvážet na Blízký východ i do Mexika

Na české silnice vyjel rekordní počet nových aut, Škoda rostla o 27 procent

Německo loni vyrobilo o dvě procenta více automobilů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web