Požadavky odborů na mzdy jsou nereálné, tvrdí vedení Škoda Auto

aktualizováno Zástupci odborů a Škody Auto se v rámci kolektivního vyjednávání doposud neshodli na výši mezd. Návrh odborářů označila firma za nereálný. Odbory chtějí v mzdovém návrhu zohlednit příznivý ekonomický vývoj automobilky. V lednu zvýšila značka své celosvětové dodávky o 5,2 procenta na 91 600 vozů. Jde o dosud nejlepší lednový výsledek v historii podniku. Dnes o tom informoval týdeník Škodovácký odborář.

Škoda Auto
25.2.2016 16:32   |  

Na úterním kolektivním vyjednávání předložila firma na návrh odborů své stanovisko na mzdový vývoj v letech 2016 až 2018. Návrhy zaměstnavatele však odbory odmítly a seznámí s nimi Podnikovou radu na mimořádném jednání v pátek 26. února.

„Uděláme maximum ve prospěch reálného růstu mezd,“ řekl předseda odborů Jaroslav Povšík s tím, že do okamžiku dosažení mzdové dohody nebudou odbory vyjednávat o jiných tématech. „Jsme připraveni jednat. Jednání je vždy o dvou stranách, které k tomu přistupují zodpovědně. Vím, že je i v těžkých situacích nutné najít nějaké východisko,“ uvedl Bohdan Wojnar, člen představenstva Škody pro oblast personalistiky.

Čas je do konce března

Při posledním kolektivním vyjednávání stouply tarifní mzdy ve Škodě Auto o 3,5 procenta, průměrná hrubá mzda na dělnických pozicích je tam téměř 36 tisíc korun. Letošní vyjednávání bude podle odborářů poznamenáno situací v koncernu Volkswagen, nutností investic do výroby a například také úpravami v oblasti ergonomie práce.

„Budeme vyjednávat ze všech sil nejlepší možný výsledek bez ohledu na situaci ve Volkswagenu,“ prohlásil Povšík. Současná mzdová dohoda vyprší 31. března.


Čtěte také:

Zákazníci se ke Škodě vrací více než k Porsche, tvrdí šéf představenstva

Škoda Auto v lednu prodala rekordní počet aut, díky Evropě a Číně

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u severosyrského města Džarabulus. Podle… více

Mobilní web