Prodej aut v Rusku klesl o více než třetinu, s propadem se potýká i Škoda

aktualizováno Prodej nových osobních automobilů v Rusku se vloni propadl o 36 procent na 1,6 milionu vozů, uvedl předseda automobilového výboru podnikatelského sdružení AEB Jörg Schreiber. Dodal, že v letošním roce by měl prodej klesnout zhruba o pět procent na 1,53 milionu vozů.

 Ilustrační foto
14.1.2016 14:07   |  

Se slabou poptávkou v Rusku se potýká i mladoboleslavská Škoda Auto. Té v loňském roce prodej na ruském trhu klesl o 35 procent na zhruba 55 tisíc vozů, vyplývá z údajů AEB.

V samotném prosinci se celkový prodej nových osobních automobilů v Rusku podle AEB meziročně propadl o téměř 46 procent na necelých 147 tisíc vozů. Tempo jeho poklesu tak zrychlilo ze zhruba 43 procent v předcházejícím měsíci.

Ruský automobilový trh se stal obětí slábnoucí ruské ekonomiky, na kterou doléhají nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi.

Vedoucí pozici na ruském automobilovém trhu si v loňském roce udržela domácí automobilka AvtoVAZ. Odbyt jejích automobilů Lada se nicméně propadl o 31 procešebank


Čtěte také:

Ford přeruší v Rusku na dva měsíce výrobu, o auta není zájem

Krize dál drtí ruský trh s auty, prodeje se propadnou téměř o polovinu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Rusku miliardy nevrátíme, půjčku nám vnutilo hrozbami, říká Kyjev

Rusku miliardy nevrátíme, půjčku nám vnutilo hrozbami, říká Kyjev

Ukrajina britskému soudu předložila svou obhajobu ve sporu s Ruskem ohledně nesplaceného dluhu. Rusko v únoru Ukrajinu zažalovalo kvůli nesplacení dluhopisů v hodnotě tří miliard… více

Komerční prezentace
Mobilní web