Prodej aut v Rusku se může propadnout až o polovinu | E15.cz

Prodej aut v Rusku se může propadnout až o polovinu

Prodej aut v Rusku se může propadnout až o polovinu
Showroom Audi (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-NC-ND 2.0: aelena via Flickr

ČTK

Prodej aut v Rusku by letos roce mohl klesnout o 25 až 50 procent. Na okraj ekonomického fóra v Petrohradu to dnes podle agentury Reuters řekl ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov. Ministr ve svém původním odhadu počítal pro tento rok se čtvrtinovým propadem.

Ruský automobilový trh se stal obětí slábnoucí ruské ekonomiky, na kterou doléhají nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi.

Diplomaté zemí Evropské unie se podle diplomatických zdrojů ČTK ve středu shodli na prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku do konce ledna příštího roku.

Rusko prý neuvažuje o nových protievropských sankcích

Sankce, které zakazují export určitých technologií do Ruska a omezují ruský přístup na finanční trhy, spustila EU loni v létě a rozšířila je počátkem září. Restrikce mají časově omezenou platnost. Bez prodloužení by skončila na konci července.

Mladoboleslavské automobilce Škoda Auto klesly podle firemních údajů prodeje v Rusku v květnu meziročně o polovinu. Hospodářské sankce vůči Rusku ale automobilku nijak neovlivnily, uvedl ve středu její mluvčí. Rostly jí totiž prodeje v západní a střední Evropě, Číně a Indii.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!