Prodej aut v západní Evropě v lednu vzrostl o téměř 14 procent

Prodej nových osobních automobilů v západní Evropě v únoru meziročně stoupl o téměř 14 procent na více než milion vozů. Tempo jeho růstu tak výrazně zrychlilo z necelých šesti procent v předchozím měsíci. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila výzkumná společnost LMC Automotive.

 Showroom BMW
4.3.2016 13:48   |  

„Hlavním motorem růstu byla Itálie,“ uvedl analytik LMC Emiliano Lewis. Předpověděl, že západoevropský automobilový trh vykáže solidní růst i v tomto roce. Upozornil nicméně, že poptávku by mohly podkopat obavy ohledně čínské ekonomiky a hrozba odchodu Británie z Evropské unie.

Německo, které je největším automobilovým trhem v Evropě, již ve středu oznámilo nárůst únorového prodeje o 12 procent na více než čtvrt milionu vozů. Ve Francii se prodej aut zvýšil o 13 procent a v Itálii dokonce o 27 procent. Británie dnes oznámila nárůst prodeje o osm procent.

Zprávu o únorovém prodeji automobilů v celé Evropské unii zveřejní 16. března Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Čtvrteční údaje Svazu dovozců automobilů ukázaly, že prodej nových osobních aut v České republice v lednu a v únoru vzrostl meziročně o 15 procent na 36 799 vozů.


Čtěte také:

Prodej aut v Evropské unii vzrostl o šest procent, odbyt značky VW klesl

Počet aut v Česku překročil pět milionů, většina je starší deseti let

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Cukrářům z Ovocného Světozoru je Praha malá, chystají expanzi po Česku

Cukrářům z Ovocného Světozoru je Praha malá, chystají expanzi po Česku

Na patnáct až dvacet nových provozoven odhadují majitelé Ovocného Světozoru potenciál cukrářské sítě pro franšízovou expanzi do velkých měst tuzemska. Ze strany partnerů si to… více

Komerční prezentace
Mobilní web