Prodej aut v západní Evropě v lednu vzrostl o téměř 14 procent

Prodej nových osobních automobilů v západní Evropě v únoru meziročně stoupl o téměř 14 procent na více než milion vozů. Tempo jeho růstu tak výrazně zrychlilo z necelých šesti procent v předchozím měsíci. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila výzkumná společnost LMC Automotive.

 Showroom BMW
4.3.2016 13:48   |  

„Hlavním motorem růstu byla Itálie,“ uvedl analytik LMC Emiliano Lewis. Předpověděl, že západoevropský automobilový trh vykáže solidní růst i v tomto roce. Upozornil nicméně, že poptávku by mohly podkopat obavy ohledně čínské ekonomiky a hrozba odchodu Británie z Evropské unie.

Německo, které je největším automobilovým trhem v Evropě, již ve středu oznámilo nárůst únorového prodeje o 12 procent na více než čtvrt milionu vozů. Ve Francii se prodej aut zvýšil o 13 procent a v Itálii dokonce o 27 procent. Británie dnes oznámila nárůst prodeje o osm procent.

Zprávu o únorovém prodeji automobilů v celé Evropské unii zveřejní 16. března Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Čtvrteční údaje Svazu dovozců automobilů ukázaly, že prodej nových osobních aut v České republice v lednu a v únoru vzrostl meziročně o 15 procent na 36 799 vozů.


Čtěte také:

Prodej aut v Evropské unii vzrostl o šest procent, odbyt značky VW klesl

Počet aut v Česku překročil pět milionů, většina je starší deseti let

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web