Prodej elektromobilů v Číně by se měl letos zdvojnásobit, říká ministr průmyslu

Prodej elektromobilů v Číně by se měl oproti loňskému roku zdvojnásobit. Tvrdí to Miao Wei, ministr průmyslu a informačních technologií. V Číně se podle něj loni prodalo přes 300 tisíc elektromobilů a na tomto poli se stala největším trhem na světě.

 Dobíjecí stanice pro elektromobily (ilustrační foto)
14.3.2016 11:32   |  

Miao Wei tyto plány přednesl na setkání s novináři při nedělním zasedání parlamentu. Tvrdí, že v Číně se za loňský rok prodalo více než 300 tisíc elektromobilů. Studie německého institutu Center of Automotive Management (CAM) z ledna však uvádí, že se loni prodalo 188 tisíc vozů. Obě hodnoty každopádně pasují Čínu na první místo na trhu.

Podle čínského ministra průmyslu je zapotřebí zlepšit spolehlivost a životnost elektrobaterií, stejně jako zapracovat na její spotřebě. Zároveň dodává, že Čína musí zrychlit instalaci nových nabíjecích stanic.

Na rostoucí čínský trh s elektromobily má velký vliv obliba úspěšných modelů s maximální rychlostí 70 hm/h. Vláda se však chystá výrobu těchto vozů regulovat.

Vstup do Číny chystá také Tesla Motors, jejímž zakladatelem je Elon Musk. Ten byl dosud známý hlavně vývojem výkonných a drahých elektromobilů, v budoucnosti by se však měl zaměřit více na výrobu pro širší veřejnost.


Dále čtěte:

Čína se loni stala největším trhem s elektromobily, ukázala studie

Čína sází na elektromobily, mají napomoci snížit znečištění ovzduší

Autor: Adam Štěpánek redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Kofola plně ovládla slovinskou Radensku, vykoupila zbylých 120 tisíc akcií

Kofola plně ovládla slovinskou Radensku, vykoupila zbylých 120 tisíc akcií E15 exkluzivně

Valná hromada slovinského výrobce minerálek Radenska schválila návrh majoritního vlastníka, nápojářské skupiny Kofola ČeskoSlovensko, na vytěsnění posledních minoritních akcionářů… více

Komerční prezentace
Mobilní web