Prodej osobních aut v Německu v únoru rostl rychleji

Prodej nových osobních automobilů v Německu pokračoval v růstu. V meziročním srovnání se zvýšil o 12,1 procenta na 250.302 aut, a tempo jeho růstu tak zrychlilo z lednových více než tří procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA).

Továrna v maďarském městě Győr
2.3.2016 13:17   |  

Prodej osobních aut značky Volkswagen stoupl v únoru meziročně o 4,3 procenta na 52 282 aut. Značka Audi zvýšila prodej o více než 14 procent a konkurenční Mercedes o více než 23 procent. Mladoboleslavská Škoda Auto, která je součástí koncernu Volkswagen, prodala v Německu v únoru 14 670 aut, o 9,1 procenta více než před rokem.

Za první dva měsíce roku bylo v Německu nově registrováno celkem 468 667 nových osobních aut. Bylo to o 7,8 procenta více než ve stejném období před rokem.

Německo je největším automobilovým trhem v Evropě. V celém loňském roce se prodej nových osobních automobilů v Německu zvýšil o téměř šest procent na 3,21 milionu vozů. Zaznamenal tak již druhý rok růstu za sebou a poprvé za šest let překročil hranici 3,2 milionu.


Čtěte také:

Prodej aut v Německu se druhý rok v řadě zvýšil

Prodeje aut v západní Evropě vzrostly za rok téměř o 13 procent

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web