Prodeje aut v Česku nadále rostou, meziročně o 15 procent

aktualizováno Prodej nových osobních aut v lednu a únoru vzrostl meziročně o 15 procent na 36 799 vozů. První je Škoda Auto s podílem 34,8 procenta.

Ilustrační foto
3.3.2016 16:14   |  

Oznámil to dnes Svaz dovozců automobilů. Škoda zvýšila prodej o čtvrtinu na 12 809 aut, druhý Volkswagen zaznamenal naopak pokles o 12 procent na 3495 vozů a třetí Hyundai si pohoršila o osm procent, když prodala 2666 aut.

Podle šéfa české prodejní organizace Škody Auto Luboše Vlčka stojí za růstem značky vedle nových modelů i kompletně modernizovaná česká prodejní a servisní síť. „Tento nový způsob distribuce našich automobilů směrem k zákazníkům stojí za růstovým trendem nově příchozích objednávek a vytváří stabilní odrazový můstek pro následující měsíce,“ dodal.

Nejprodávanějším modelem byla Škoda Octavia se 4591 prodanými vozy, následuje další model Škody Fabia (3380). Třetí skončila Škoda Superb, čtvrtý Rapid a následuje Ford Fiesta.

Kategorie motocyklů zaznamenala letos celkově nárůst o desetinu

Téměř 53 procent prodaných aut mělo benzinový motor. Celkem 78 procent vozů si pořídily firmy. Počet dovezených ojetých osobních aut vzrostl o 11,3 procenta, přičemž podíl vozidel starších než deset let tvoří již 50 procent.

Registrace lehkých užitkových automobilů vzrostly proti loňskému roku o sedm procent na 2577 vozů. Nejvíce prodal Fiat, následuje Ford a Volkswagen. Registrace nákladních vozidel vzrostly o 26 procent na 1805 aut. Nejprodávanější byl Mercedes před Volvem a Scania. Prodej autobusů klesl o pětinu na 95 vozidel.

Kategorie motocyklů zaznamenala letos celkově nárůst o desetinu na 1222 prodaných strojů. První je Honda před CF Moto a značkou Maxon.


Čtěte také:

Prodeje luxusních aut rostly v Česku o desítky procent, vedlo BMW

Prodej aut v Unii roste, Škoda si vede nejlépe z koncernu Volkswagen

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Na rovný přístup státu při přidělování kapacity jednotlivým dopravcům na přeplněných železničních tratí bude dohlížet nový Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře, jehož vznik… více

Mobilní web