Prodeje aut v západní Evropě vzrostly za rok téměř o 13 procent

Prodej nových osobních automobilů v západní Evropě v listopadu meziročně stoupl o 12,6 procenta na 1,03 milionu vozů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila výzkumná společnost LMC Automotive.

 Ilustrační foto
4.12.2015 17:43   |  

Německo, které je největším automobilovým trhem v Evropě, tento týden ohlásilo meziroční nárůst listopadového prodeje o 8,9 procenta na 272 377 vozů. Nárůstu německého trhu nezabránil ani dvouprocentní pokles odbytu automobilky Volkswagen, která se nyní potýká se skandálem kolem falšování emisních testů.

V Británii se prodej automobilů v listopadu zvýšil o 3,8 procenta na 178 876 vozů, Francie vykázala nárůst o 11,3 procenta na 150 345 vozů. Zprávu o listopadovém prodeji automobilů v celé Evropské unii zveřejní 15. prosince Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Údaje českého Svazu dovozců automobilů tento týden ukázaly, že prodej nových osobních aut v České republice v listopadu meziročně stoupl o čtvrtinu na 20 421 vozů.


Čtěte také:

Prodej vozů skupiny Volkswagen v Británii klesl o pětinu

Prodej aut s alternativním pohonem se v Česku skoro zdvojnásobil

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web