Prodeje aut v západní Evropě vzrostly za rok téměř o 13 procent

Prodej nových osobních automobilů v západní Evropě v listopadu meziročně stoupl o 12,6 procenta na 1,03 milionu vozů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila výzkumná společnost LMC Automotive.

 Ilustrační foto
4.12.2015 17:43   |  

Německo, které je největším automobilovým trhem v Evropě, tento týden ohlásilo meziroční nárůst listopadového prodeje o 8,9 procenta na 272 377 vozů. Nárůstu německého trhu nezabránil ani dvouprocentní pokles odbytu automobilky Volkswagen, která se nyní potýká se skandálem kolem falšování emisních testů.

V Británii se prodej automobilů v listopadu zvýšil o 3,8 procenta na 178 876 vozů, Francie vykázala nárůst o 11,3 procenta na 150 345 vozů. Zprávu o listopadovém prodeji automobilů v celé Evropské unii zveřejní 15. prosince Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Údaje českého Svazu dovozců automobilů tento týden ukázaly, že prodej nových osobních aut v České republice v listopadu meziročně stoupl o čtvrtinu na 20 421 vozů.


Čtěte také:

Prodej vozů skupiny Volkswagen v Británii klesl o pětinu

Prodej aut s alternativním pohonem se v Česku skoro zdvojnásobil

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u severosyrského města Džarabulus. Podle… více

Mobilní web