Provoz na letišti v Šanghaji bude hlídat systém z Pardubic

Pardubická firma ERA vyhrála soutěž na dodávku sledovacího systému pro šanghajské letiště Pudong. Na zakázce bude spolupracovat s čínskou leteckou firmou Nanjing LES Information Technology. Podobný systém české společnosti, který je schopen navádět letadla na dvě paralelní dráhy najednou, už od letních olympijských her v roce 2008 funguje v hlavním městě Pekingu.

Letiště Šanghaj Pudong
6.5.2015 16:23   |  

„Systém NEO, s nímž společnost ERA zakázku vyhrála, je schopen sledovat všechny stroje v perimetru letiště a zároveň určit polohu letadel tak přesně, že mohou při přistání používat dvě souběžné ranveje zároveň, což velice zefektivňuje letový provoz,“ uvedla Lenka Stejskalová Reichová z firmy ERA.

Systém bude mít 35 stanic sledujících letadla na zemi i ve vzduchu v okolí letiště a bude dodávat data o jejich poloze letovým dispečerům. Projekt by měl být ukončen v roce 2016 a zajistit lepší přesnost, obnovu dat i spolehlivost v případě výpadku systému za podstatně nižší pořizovací i udržovací náklady, než by byl schopen tradiční radar. Finanční objem zakázky společnost ERA neuvedla.

Šanghajské mezinárodní letiště Pudong je hlavní letiště pro oblast Šanghaje a významný letecký uzel pro tuto část Asie. Má dva hlavní terminály pro pasažéry a tři paralelní přistávací dráhy. Počet cestujících i objem přepraveného nákladu silně roste, podle statistiky jde o třetí největší letiště na světě co do objemu přepravy nákladu a 19. v počtu pasažérů. Loni jich prošlo branami letiště 52 milionů.

Společnost ERA patří od roku 2011 skupině Omnipol. Vyrábí radiolokátory a další radarovou techniku pro civilní a armádní sektor. Více než stovku zařízení už dodala do 55 zemí.


Čtěte také:

Pardubická ERA pokryje vzdušný prostor Moldavska

Česká Era prorazila v Koreji, do Soulu dodá letištní systémy

Era získala stamilionovou zakázku NATO, dodá dva radiolokátory

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Evropská komise chce snížit emise oxidu uhličitého, pomoci tomu má větší prodej elektromobilů. Zákazníky má přesvědčit o jejich nákupu větší počet nabíjecích stanic. více

Mobilní web