Provozní zisk automobilky Škoda klesl bezmála o polovinu

Provozní zisk české automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí snížil na 243 milionů eur, tedy zhruba 6,3 miliardy korun. Loni činil 449 milionů eur. Propad způsobil nižší prodej, ale také vývoj směnných kurzů a vysoké náklady na nové produkty.

 Škoda Auto
31.7.2013 10:51   |  

Vyplývá to z prohlášení, které zveřejnil mateřský koncern Volkswagen Group. Automobilka již dříve uvedla, že dodala zákazníkům v prvním pololetí 464 600 vozů, meziročně o 5,8 procenta méně. Nižší dodávky ovlivnilo hlavně zahájení výroby nových modelů Octavia a Superb.

Čistý zisk automobilky Volkswagen se v prvním pololetí meziročně propadl o téměř 46 procent na zhruba 4,8 miliardy eur, přibližně 124 miliard korun. Ve stejném období loňského roku ale výsledky podpořily příznivé dopady související s převzetím výrobce sportovních automobilů Porsche.

Provozní zisk Volkswagenu kvůli přetrvávající slabé poptávce v západní Evropě v pololetí klesl téměř o 12 procent na 5,8 miliardy eur, v samotném druhém čtvrtletí však stoupl a překonal očekávání analytiků. Firma také potvrdila, že v celém letošním roce počítá s dosažením provozního zisku na loňské úrovni, jež činila rekordních 11,5 miliardy eur.

Tržby se v pololetí zvýšily o 3,5 procenta na 98,7 miliardy eur. Firma nadále předpokládá, že v celém tomto roce dodá rekordní počet automobilů, ačkoliv není „zcela imunní“ vůči slábnoucí poptávce na klíčových trzích.


Čtěte také:

Zisk Volkswagenu se propadl téměř o polovinu

Škodovka představila nový spot na Octavii RS

Výrobci autodílů se stěhují z Česka do Rumunska


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web