Provozní zisk automobilky Škoda klesl bezmála o polovinu

Provozní zisk české automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí snížil na 243 milionů eur, tedy zhruba 6,3 miliardy korun. Loni činil 449 milionů eur. Propad způsobil nižší prodej, ale také vývoj směnných kurzů a vysoké náklady na nové produkty.

 Škoda Auto
31.7.2013 10:51   |  

Vyplývá to z prohlášení, které zveřejnil mateřský koncern Volkswagen Group. Automobilka již dříve uvedla, že dodala zákazníkům v prvním pololetí 464 600 vozů, meziročně o 5,8 procenta méně. Nižší dodávky ovlivnilo hlavně zahájení výroby nových modelů Octavia a Superb.

Čistý zisk automobilky Volkswagen se v prvním pololetí meziročně propadl o téměř 46 procent na zhruba 4,8 miliardy eur, přibližně 124 miliard korun. Ve stejném období loňského roku ale výsledky podpořily příznivé dopady související s převzetím výrobce sportovních automobilů Porsche.

Provozní zisk Volkswagenu kvůli přetrvávající slabé poptávce v západní Evropě v pololetí klesl téměř o 12 procent na 5,8 miliardy eur, v samotném druhém čtvrtletí však stoupl a překonal očekávání analytiků. Firma také potvrdila, že v celém letošním roce počítá s dosažením provozního zisku na loňské úrovni, jež činila rekordních 11,5 miliardy eur.

Tržby se v pololetí zvýšily o 3,5 procenta na 98,7 miliardy eur. Firma nadále předpokládá, že v celém tomto roce dodá rekordní počet automobilů, ačkoliv není „zcela imunní“ vůči slábnoucí poptávce na klíčových trzích.


Čtěte také:

Zisk Volkswagenu se propadl téměř o polovinu

Škodovka představila nový spot na Octavii RS

Výrobci autodílů se stěhují z Česka do Rumunska


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web