Provozní zisk likérky Stock klesl kvůli slabému polskému trhu o 22 procent

Provozní zisk předního středoevropského výrobce lihovin Stock Spirits Group za loňský rok klesl o 22,3 procenta na 41,7 milionu eur (1,1 miliardy korun). Propad způsobil hlavně výkon na polském trhu. Stock Spirits Group vlastní v České republice firmu Stock Plzeň-Božkov.

likérka Stock
10.3.2016 11:00   |  

Celkové příjmy společnosti se snížily o 10,3 procenta na 262,6 milionu eur. Zisk po zdanění klesl na 19,4 milionu eur z 35,8 milionu v roce 2014. Objem prodeje se snížil o 18 procent. Firma navrhla za loňský rok zvýšit dividendu o 55 procent.

„Rok 2015 představoval další rok rozkolu na polském trhu a jsem osobně velmi zklamán, že jsem museli v listopadu 2015 vydat revidovaný výhled zisku,“ komentoval údaje generální ředitel společnosti Chris Heath. „Na dalších trzích jsem s výsledky, kterých jsme dosáhli za rok 2015, spokojen,“ dodal s tím, že firmě se podařilo ve druhém pololetí dosáhnout na všech trzích v meziročním srovnání růst zisku.

Stock Spirits je jedním z předních producentů značkových lihovin a likérů ve střední a východní Evropě. Kromě Polska a České republiky je firma aktivní také na Slovensku, v Itálii, Chorvatsku a Bosně a Hercegovině a vyváží své produkty do více než 40 zemí po celém světě.

Globální objem prodeje v současnosti přesahuje 100 milionů litrů ročně. Firma patří mezi přední světové producenty vodky.


Čtěte také:

Likérku Stock loni zabrzdila polská daň, českému fernetu se dařilo

Zisk Stock Spirits v pololetí kvůli Polsku klesl o 23 procent

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Evropská komise chce snížit emise oxidu uhličitého, pomoci tomu má větší prodej elektromobilů. Zákazníky má přesvědčit o jejich nákupu větší počet nabíjecích stanic. více

Mobilní web