Průmyslová výroba v EU zpomalila. Meziročně však roste

Průmyslová výroba v eurozóně i celé Evropské unii obnovila v květnu pokles. Ve srovnání s předchozím měsícem se v obou regionech snížila o 1,1 procenta po růstu o 0,7 procenta v dubnu. Nižší byla produkce ve všech kategoriích vyjma produkce energie.

 Průmyslová výroba dál klesá
14.7.2014 12:45   |  

Meziročně však průmysl v eurozóně i celé EU rostl. V zemích platících eurem stoupla výroba o 0,5 procenta a ve 28 zemích EU o 1,1 procenta.

Výroba polotovarů v EU meziměsíčně klesla o 2,1 procenta a zboží krátkodobé spotřeby o 1,8 procenta. Výroba zboží dlouhodobé spotřeby se snížila o 1,6 procenta. Energetická produkce však stoupla o 2,2 procenta.

Z jednotlivých zemí byl meziměsíční propad výroby nejvyšší v Portugalsku a Švédsku, a to o více než tři procenta. Naopak v Rumunsku výroba vzrostla o 2,6 procenta a o více než jedno procento se zvýšila výroba také v Litvě a Nizozemsku.


Čtěte více:

Vrací se krize eurozóny? Potíže portugalské banky vyděsily trhy

Buďte ve střehu, deprese se nevzdává

Evropané svádějí politickou bitvu o fracking. Ekonomika jde stranou

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Veterináři zastavili dvě zásilky dovozových mražených rybích výrobků, obsahovaly více vody, než obsahovat měly. Šlo o 47,5 tuny pangasia z Vietnamu a 8,2 tuny obalovaného filé z… více

Komerční prezentace
Mobilní web