Rusko má prvního kupce svých nových stíhaček. Za dvě miliardy je dodá Číně

Video Čína koupí od Ruska stíhačky Suchoj Su-35 za více než dvě miliardy dolarů (přes 50 miliard korun), řekl agentuře Reuters informovaný zdroj a dohodu o koupi letadel bez bližších podrobností potvrdil ruský státní holding Rostech. Peking je prvním zahraničním kupcem nejmodernějších ruských bojových letounů.

 Suchoj Su-35
19.11.2015 10:16   |  

Moskva a Peking jednaly o prodeji Su-35 několik let. V roce 2013 obě strany podepsaly rámcovou dohodu o dodávce 24 stíhaček Suchoj Su-35 a několika ponorek.

Prodej stíhaček pomůže Rusku posílit státní finance oslabené hlubokou ekonomickou recesí, vyvolanou propadem cen ropy a západními sankcemi vůči Moskvě za její přístup k Ukrajině. Moskva po uvalení sankcí usiluje o prohloubení hospodářských svazků s Pekingem.

Čína je hlavním klientem ruského vojenskoprůmyslového komplexu. S pomocí ruských technologií chce rozvinout vlastní zbrojní průmysl.

Podívejte se na ukázku leteckých schopností letounu Su-35


Čtěte také:

USA se bojí o výsadní vojenské postavení. Straší je Rusko a Čína

Čína a Rusko připravují na půli května manévry ve Středomoří

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Trump shání peníze na kampaň v cizině, i když to zákon zakazuje

Trump shání peníze na kampaň v cizině, i když to zákon zakazuje

Zahraniční politici jsou "bombardováni" výzvami k finančním příspěvkům kontroverznímu kandidátovi amerických republikánů na prezidentský úřad Donaldu Trumpovi. Napsala to agentura… více

Komerční prezentace
Mobilní web