Růst české výroby aut táhl Hyundai. Raketově si polepšila Jawa

Výroba osobních aut v Česku za leden a únor meziročně stoupla o téměř čtyři procenta na 230 634 vozů. Nejvíc rostl nošovický Hyundai, který zvýšil produkci o 15 procent. Největší skok mezi všemi producenty motorových vozidel však zaznamenala Jawa, jejíž výroba rostla trojciferným tempem. Vyplývá to z údajů Sdružení automobilového průmyslu.

 Slavnostní ceremoniál k zahájení výroby nového vozu Hyundai Tucson, 23. června v Nošovicích.
18.3.2016 14:04   |  

Největší tuzemský výrobce Škoda Auto zvýšil výrobu o procento na 129 847 vozů, nošovický závod Hyundai vyrobil 59 800 aut a kolínská TPCA zaznamenala pokles o procento na 40 987 vozidel.

Produkce autobusů se zvýšila o 2,6 procenta na 635 vozidel. Zatímco Iveco zvýšilo výrobu téměř o desetinu na 571 autobusů, SOR zaznamenal propad o víc než třetinu na 58 vozů.

Jediný výrobce nákladních aut Tatra snížil produkci o 7,5 procenta na 123 vozů. Společnost Jawa jako jediný tuzemský zástupce výroby jednostopých vozidel zvýšila produkci o 254 procent na 456 strojů.

V loňském roce výroba osobních aut v Česku meziročně vzrostla o čtyři procenta na nový rekord 1,298 milionu vozů. Rekordní byla i produkce autobusů s růstem o 16 procent na 4517 vozidel. Podle Petra Kymličky z auditorské a poradenské sítě BDO výroba aut poroste i letos, a to ještě rychlejším tempem okolo pěti procent.


Čtěte také:

Autoprůmysl v Česku ještě poroste, problémem bude logistika, tvrdí studie

Evropané kupují auta ve velkém, prodeje v únoru poskočily o 14 procent

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

V průmyslové zóně Triangle nedaleko Žatce začaly terénní práce pro továrnu na výrobu pneumatik. Stavba jihokorejského Nexenu začne ale až v příštím roce, termín otevření se totiž… více

Mobilní web